Гран Прі Іспанії: Кратчлоу здобув поул і оновив рекорд Хереса

Автор: Марія Галата , редактор
5 трав. 2018 р., 13:06

Володарем поула в Іспанії став Кел Кратчлоу, який протягом кваліфікації двічі побив рекорд траси. Другим на старті буде Дані Педроса. Третє місце виборов Жоанн Зарко.

Кел Кратчлоу блискуче проїхав кваліфікацію, протягом якої двічі побив рекорд траси Херес. Другий гонщик Honda Дані Педроса стартуватиме другим. Четвертий Гран Прі постіль з першого ряду починатиме Жоанн Зарко – він став третім.

Лідер чемпіонату Андреа Довіціозо та чинний чемпіон Марк Маркес стартуватимуть з третього та другого ряду відповідно.

Перша кваліфікація

Боротьбу за місце на стартовій решітці з першої кваліфікації починали лідер чемпіонату Андреа Довіціозо та Маверік Віньялес.

Гонщик Ducati був першим після першого виїзду. Другим на початку був ще один гонщик на Desmosedici Тіто Рабат. Віньялес був третім і на 0,002 секунди гіршим за Рабата.

З першим колом другого виїзду Довіціозо зменшив час кола на кілька десятих до 1.38,074. Віньялес піднявся на друге місце. Рабат намагався повернутись на свою позицію, але впав. Рабат повернувся на трасу і продовжив заїзд, але у підсумку став сьомим.

Алейш Еспаргаро намагався дістатися одного з перших двох місць, але поступився 0,04 секунди Віньялесу, який разом із Довіціозо пройшов до другої кваліфікації.

Відмінну боротьбу за четверту позицію показали дебютанти Франко Морбіделлі та Такаакі Накагамі. Японець випередив італійця на 0,063 секунди і стартуватиме у неділю 14-м.

Друга кваліфікація

Перше коло було найшвидшим у Марка Маркеса (1.37,977). Проте Андреа Янноне на другому місці був лише на 0,1 секунди повільнішим за лідера.

Першими для другого виїзду на трасу виїхали Кел Кратчлоу та Хорхе Лоренсо. Скориставшись вільною трасою, Кратчлоу проїхав коло, з яким став першим. Його час 1.37,752 став офіційним новим рекордом Хереса, який тримався з 2015 року і належав Хорхе Лоренсо (1.37,910). Після цього Кратчлоу повернувся у бокси і ще раз змінив шини. На нових покришках британець був ще швидшим. З колом 1.37,653 він ще раз оновив рекорд Хереса і став володарем поула.

На останніх хвилинах на друге місце піднявся Дані Педроса з 1.37,912, з якого стартуватиме у неділю. Третім на першому ряді буде Жоанн Зарко.

Четверте місце посів Хорхе Лоренсо. Марк Маркес помилився на заключному колі і став п’ятим. Шосте місце виборов Алекс Рінс, який на 0,003 секунди був швидшим за товариша по команді Андреа Янноне.

Переможець першої кваліфікації Довіціозо поліпшився до восьмого місця. Віньялес стартуватиме з 11-го місця, поруч із Валентино Россі, який став десятим.