Гран Прі Іспанії: Маркес виграв третю практику з рекордом траси

Автор: Марія Галата , редактор
5 трав. 2018 р., 09:08

Марк Маркес завершив третю практику з колом, на дві десятих кращим за рекорд Хереса 2015 року, який належав Хорхе Лоренсо.

Гонщики почали прискорюватись зі самого початку третьої практики, щоб отримати гарний результат і пройти одразу до другої кваліфікації.

Марку Маркесу знадобилось десять хвилин, щоб очолити протокол з колом, швидшим за найліпший результат п’ятниці Кела Кратчлоу. Після цього на перших трьох місцях за підсумками трьох практик опинились три гонщика на заводських Honda – Маркес, Кратчлоу і Дані Педроса.

Протягом першої половини тренування кілька гонщиків поліпшились у порівнянні з першим днем і посіли місця у топ-10. Серед них були Хорхе Лоренсо, Алейш Еспаргаро та Міка Калліо.

У середині сесії лідером став Кратчлоу. З колом 1.37,973 він майже на 0,6 секунди випередив Маркеса.

Під кінець сесії на другу позицію піднявся Алекс Рінс, на 0,081 попереду Маркеса. Майже одразу гонщика Suzuki обійшов Валентино Россі.

Останні хвилини третьої практики нагадували кваліфікацію.

Маркес виїхав на нових шинах і проїхав коло за 1.37,818. До кінця заїзду він поліпшився до 1.37.702. Ці два кола були швидшими за рекорд траси Херес, який із 2015 року залишався за Хорхе Лоренсо (1.37,910).

Друге місце залишилось за Кратчлоу. На останніх хвилинах на третю позицію піднявся Андреа Янноне. Він став третім і останнім із гонщиків, що перевершили межу 1.38.

Четвертим став Жоанн Зарко. Пяте місце посів Хорхе Лоренсо, якому вдалося на 0,039 секунди випередити Джека Міллера, котрий протягом майже всієї практики був швидшим серед Ducati.

Россі з одним із заключних кіл піднявся на сьоме місце.

Одночасно з Маркесом наприкінці тренування прискорився Педроса. Він повернувся на третю позицію з 1.38,366, але у підсумку став лише восьмим.

З останньою спробою до першої десятки прорвався Даніло Петруччі. Останнім, хто пройшов до другої кваліфікації став Рінс.

Андреа Довіціозо був на останніх місцях топ-10 або гіршим. Його остаточним місцем стало 11-те. для того, що пройти одразу до Q2, йому не вистачило 0,043 секунди.

Боротьбу за місце на стартовій решітці з першої кваліфікації почне Маверік Віньялес – він 12-й, на 0,829 гірший за переможця третьої практики.

Тіто Рабат піднявся до сьомого місця і намагався проїхати коло ще швидше, але зазнав аварії на великій швидкості у шостому повороті. Рабат бігом повернувся до боксів за другим мотоциклом і протягом решти часу не поліпшив своє коло і посів 14-те місце.

Найкращим серед трьох KTM став Пол Еспаргаро на 15-му місці.

Першим серед дебютантів у суботу вранці був Такаакі Накагамі – японець 16-й, на 1,070 секунди позаду лідера.