Гран Прі Італії: Россі виграв поул із новим рекордом Муджелло

Автор: Марія Галата , редактор
2 черв. 2018 р., 13:06

Домашнє Гран Прі Валентино Россі почне з поул-позиції. Другим у кваліфікації став Хорхе Лоренсо. Маверік Віньялеса починав із першої кваліфікації та у підсумку буде на старті третім на першій лінії.

Через невдалу третю практику боротьбу за місце на стартовій решітці були змушені починати кілька Маверік Віньялес, Дані Педроса та Джек Міллер.

Віньялес зробив серію гарних швидких кіл в останній практиці, яка закінчилась за кілька хвилин до початку Q1, і з перших спроб був найкращим. Найближчим до нього був Тіто Рабат, третім Джек Міллер.

На останніх хвилинах австралієць обійшов гонщика Yamaha на кілька сотих. На початку заключного кола Віньялес отримав повідомлення, що він другий. Це змусило його прискоритись, але він зміг прискоритись лише на одному з секторів. Його найкращим результатом стало коло на початку сесії, але воно дозволило йому пройти до другої кваліфікації разом із Джеком Міллером.

Тіто Рабата став третім, програвши іспанцю на Yamaha одну десяту.

Дані Педроса показав у кваліфікації десятий результат, з яким посів 20-те місце на стартовій решітці – найгірший результат гонщика Honda за часи виступів у MotoGP.

Друга кваліфікація

Першим на трасу виїхав Марк Маркес. Його перше коло було меншим за 1.47,0. Із першою спробою його перевершив лише Хорхе Лоренсо. Але вже на другому колі Маркес знову був попереду, з колом, яке перевершило рекорд кваліфікацій 2015 року 1.46,489, який належав Андреа Янноне.

Проте, чинному чемпіону не вдалось утриматись на першому місці. Янноне прискорився к третьому колу та з 1.46,347 на десяту випередив гонщика Honda й очолив протокол.

Повернувшись на трасу після заміни шин, Янноне намагався поліпшити свій час, але його перевершив Валентино Россі майже на півтори секунди.

Володарем пуолу на Гран Прі Італії Россі. Востаннє з першого місця він стартував у 2016 році. Відтепер його час 1.46,208 став новим рекордом у Муджелло, майже на три десятих секунди кращим за попередній.

Друге місце на стартовій решітці виборов Хорхе Лоренсо, який програв колишньому товаришу по команді менше чотирьох десятих. Віньялес, який починав з першої кваліфікації, стартуватиме з третього місця першого ряду. Четвертим стартуватиме у неділю Янноне. Із заключною спробою п’яте місце виборов Даніло Петруччі.

Маркес намагався випередити Доктора, але помилився на початку заключного кола. Він посів шосте місце - останнє у другій лінії.

З третьої лінії гонку почнуть Андреа Довіціозо, Кел Кратчлоу і Жоанн Зарко.

Найкраще місце на старті серед дебютантів буде у Франко Морбіделлі.