Гран Прі Катару: Маркес виграв другу практику з новим рекордом траси, Россі 17-й

8 бер. 2019 р., 18:11

Марк Маркес довів свою відмінну фізичну форму – він став найкращим у другій практиці та за підсумками дня з колом, яке на три десяті було кращим за попередній рекорд траси. Валентино Россі, котрий був найшвидшим у FP1, посів лише 17-те місце.

Маркесу знадобилось проїхати два залікових кола, щоб очолити протокол із 1.54,888. На відміну від першого тренування, на початку сесії його товариш по команді Хорхе Лоренсо був десятий, найближчим до чинного чемпіона з різницею у часі біля чотирьох десятих був Фабіо Квартараро.

Проте дебютанту не вдалось утриматись на другій позиції. Його випередили два заводських гонщики Ducati Даніло Петруччі та Андреа Довіціозо, які обмінялись позиціями між собою.

З початку тренування Маверік Віньялес був шостий, проте йому вдалось поліпшитись до третьої позиції. Він був трохи більш ніж на десяту повільніше Маркеса та майже на чотири сотих гіршим за Петруччі на позицію вище.

Квартараро був четвертий, Довіціозо п’ятий. Вже до середини сесії всі гонщики топ-5 перевершили найкращий час Валентино Россі у першій практиці (1.55,048).

Склад першої десятки залишався незмінним більшу частину сесії. Коли минули дві третини часу, на четверте місце піднявся Такаакі Накагамі з колом, на 0,004 секунди позаду Віньялеса.

Випередити Маркеса наприкінці сесії вдалось новачку із Suzuki Хоану Міру, чиє коло було кращим за час гонщика Honda на 0,334 секунди. Наступним Маркеса обійшов Кел Кратчлоу, котрий був на дві сотих гірший за Міра. Британець завершив перше тренування 17-м, а от у другому він був набагато кращий. До того, як Кратчлоу поліпшився до другого місця, він був дев’ятий.

На наступних хвилинах лідер знову змінився. Джек Міллер, котрий цього року змагається на Desmosedici 2019 року, очолив таблицю з 1.54,394.

Але остаточні результати другої практики визначились на останніх хвилинах.

Франко Морбіделлі майже всю першу половину сесії був шостий, але до кінця сесії опустився на 11-те місце. На останньому виїзді він спочатку піднявся на сьоме місце, а потім із 1.54,275 посів перше.

Морбіделлі не вдалось залишитись найкращим. Протягом наступних хвилин на найвищий рядок протоколу піднявся спочатку Довіціозо, а потім Маркес із колом 1.53,380, яке перевершило торішній рекорд Жоанна Зарко (1.53,680).

Чинний чемпіон став найкращим у другому тренуванні та за підсумками дня. Він довів, що повністю відновився від зимової операції та готовий боротьби у чемпіонаті з першого Гран Прі.

Найближчим до Маркеса став Віньялес (+0,474 с), третє місце посів Міллер, четверте - Петруччі.

Квартараро виборов п’яте місце та став найкращим серед дебютантів.

Шосте місце посів Довіціозо, Морбіделлі у підсумку став сьомим. Восьмий результат показав Алекс Рінс.

Алейш Еспаргаро майже всю сесію був сьомий, але остаточним результатом гонщика Aprilia стало дев’яте місце. Він став останнім, чиє коло було у межах секунди позаду лідера.

Останнє місце у першій десятці посів Хоан Мір.

Хорхе Лоренсо у другій практиці був повільнішим. Хоча на початку іспанець піднімався до восьмого місця, тренування він завершив 11-й, програвши найкращому гонщику 1,048 секунди.

Найшвидший пілот першого тренування Валентино Россі був ще гіршим у FP2. Більшу частину залишався 15-м, але у підсумку опустився на 17-те місце, на 1,767 гірше найкращого результату.