Гран Прі Катару: Довіціозо блискуче переграв Маркеса у першій гонці сезону

18 бер. 2018 р., 16:46

Переможцем першої гонки MotoGP 2018 року став Андреа Довіціозо, який на 0,027 секунди випередив Марка Маркеса. Валентино Россі — третій.

Більшу частину дистанції лідирував Жоанн Зарко, у той час коли Марк Маркес і Андреа Довіціозо боролись за другу позицію. На останніх колах француз втратив кілька позицій і у підсумку став лише восьмим.

Переможцем гонки став Довіціозо. Три роки поспіль він був другим, але цього разу італієць став найкращим. Маркес вирішив не ризикувати і погодився на другу позицію.

Незважаючи на восьме місце на старті, третім на подіумі став Валентино Россі, який відмінно почав гонку і був серед найкращих.

Боротьба до останнього

Після старту Зарко і Маркес залишились попереду. На перших колах вони кілька разів обмінювались позиціями, але француз лідирував більшу частину часу.

Валентино Россі відмінно почав гонку і вже наприкінці початкового кола був четвертим, на другому — вже третім. На п’ятому колі Россі обійшов чинного чемпіона світу.

Поступившись Доктору, Маркес опинився під тиском Андреа Довіціозо, який на початку відстав від лідерів, але на четвертому колі почав просуватись уперед, поки не дістався місця позаду трійки найшвидших.

На десятому колі Доктор намагався атакувати Зарко. Йому не вдалося випередити лідера; більш того, він втратив майже відразу дві позиції, поступившись Маркесу і Довіціозо.

Гонщик Ducati, скориставшись сліп-стрімом, обійшов суперника на Honda. Протягом наступних кіл вони ще кілька разів обмінялись позиціями.

Боротьба за другу позицію дозволяла Зарко залишатись попереду, але отримати хоч незначної переваги лідер не зміг. На старт-фінішній прямій його обійшли спочатку Довіціозо, а потім і Маркес.

Россі, який протягом усіх кіл був поблизу трійки лідерів, за п’ять кіл до фінішу скористався вдалим моментом і випередив французького гонщика.

На останніх колах лідери помітно прискорились. Берегти шини вже не було потрібно, настав час вирішального прориву.

Маркес атакував до останнього повороту, але Довіціозо перетнув фінішну пряму першим, на 0,027 секунди раніше.

Третє місце залишилось за Россі. Четвертим став Кел Кратчлоу – британець впевнено тримався у першій п’ятірці протягом усієї дистанції, під кінець поліпшившись до четвертого місця, з яким він став найкращим незалежним гонщиком. П’ятим став Петруччі.

Неймовірну гонку проїхав Маверік Віньялес. Він був на перших колах 14-м, але у підсумку фінішував шостим. З Петруччі його поділили лише 0,067 секунди.

Зарко завершив гонку восьмим, поступившись ще й Дані Педросі.

Найкращим дебютантом гонки став Франко Морбіделлі з 12-м місцем.

У середині гонки Алекс Рінс почав просуватись уперед, але помилився і впав, коли дістався шостої позиції. Одразу після нього з дистанції зійшов ще один іспанець – Хорхе Лоренсо також намагався покращити свою десяту позицію і під час однієї з атак впав.

За шість кіл до фінішу зійшов Пол Еспаргаро через технічні проблеми.