Гран Прі Катару: першу кваліфікацію сезону-2019 виграв Віньялес, Россі 14-й

9 бер. 2019 р., 18:02

Володарем першої поул-позиції сезону-2019 став Маверік Віньялес. Поруч із ним на першій лінії стартуватимуть Андреа Довіціозо та Марк Маркес. Валентино Россі почне першу гонку року з 14-го місця. Позаду нього буде Хорхе Лоренсо, котрий через аварію програв боротьбу за місце у Q2.

Боротьбу за місця на стартовій решітці першого Гран Прі сезону одразу кілька топ-пілотів - Валентино Россі, Хорхе Лоренсо та Кел Кратчлоу. Проте пройти до другої кваліфікації вдалось Кратчлоу та Такаакі Накагамі. Лоренсо зазнав аварії та залишився поза Q2, тоді як Россі так і не вдалось поліпшитись до кінця сесії.

Боротьбу за перший поул 2019 року виграв Віньялес. Поруч із ним будуть два найсильніших пілоти минулого сезону – Довіціозо та Маркес, яких поділила лише тисячна секунда. Відмінний результат показав наймолодший гонщик прем’єр-класу Фабіо Квартараро – він п’ятий із колом, гіршим за час поул-позиції на 0,4 секунди.

Перша кваліфікація

На початку сесії на першій позиції були два гонщика Honda – Хорхе Лоренсо (1.54,563), якого потім обійшов Кел Кратчлоу (1.54,561). Вони залишались на перших місцях перед другим вирішальним виїздом.

Валентино Россі з третім заліковим колом вдалось піднятись до сьомого місця (1.55,207).

Кратчлоу піднявся на першу позицію з 1.54,270. Лоренсо намагався повернутись на найвищий рядок. На жаль, йому це не вдалось – він зазнав лоусайду у другому повороті. Іспанець вилетів з траси та не зміг завершити боротьбу за можливість пройти до другої кваліфікації.

Проте, перші два місця залишились за гонщиками Honda - до Q2 пройшли Кратчлоу та Такаакі Накагамі.

Третє місце виборов Франческо Баньяя. Россі вдалось піднятись до четвертого місця. Лоренсо після падіння опустився на п’яту позицію.

У першій кваліфікації у другому повороті впали ще два пілоти - майже одразу після Лоренсо впав Тіто Рабат, а на останніх хвилинах сесії Жоанн Зарко.

Наприкінці Q1 на трасі зупинився Андреа Янноне через технічні проблеми з його Aprilia.

Друга кваліфікація

З першим колом найкращим був Віньялес (1.53,844). Другим позаду нього був Накагамі. Хоча на наступних хвилинах усі гонщики помітно прискорились, гонщику Honda, який пройшов крізь першу кваліфікацію, вдалось утриматись на другому місці.

Перед другим вирішальним виїздом третім був Фабіо Квартараро (1.54,260), на 0,021 секунди позаду Накагамі. Четверте місце посідав Андреа Довіціозо, який поступився супернику попереду лише 0,007 секунди. На п’ятій позиції був Марк Маркес (+0,489 с), який на початку заїзду потрапив всередину великої групи гонщиків, що завадило йому зробити швидке коло.

На початку другої спроби Віньялес поліпшив коло до 1.53,564. На другу позицію піднявся Довіціозо (+0,198 с), позаду якого був ще один пілот Ducati Міллер (+0,263 с).

Час Віньялеса не зміг перевершити жоден із суперників – іспанський гонщик Yamaha став володарем поулу. Друге місце залишилось за Довіціозо.

З останньою спробою Маркесу вдалось поліпшитись та вибороти третє місце, залишившись на 0,001 секунди позаду гонщика Ducati. Чинний чемпіон стартуватиме з першого ряду після того, як встановив рекорд траси у п’ятницю у другій практиці та зазнав двох аварій у практиках у суботу.

Міллер, на жаль, не зміг відстояти місце на першому ряді. Австралієць зазнав сильної аварії – так само у другому повороті. Він стартуватиме четвертим.

П’ятим свою першу кваліфікацію MotoGP завершив Фабіо Квартараро, котрий став найкращим серед новачків.

Кратчлоу після перемоги у Q1 поліпшився до шостого місця. Петруччі став сьомим, восьмим Франко Морбіделлі, дев’ятим Накагамі.