Гран Прі Малайзії: Довіціозо очолив протокол першої практики, Лоренсо останній

Автор: Марія Галата
2 лист. 2018 р., 05:35

Андреа Довіціозо став найкращим у першому тренуванні на Сепанзі. Валентино Россі на другій позиції поступився йому менш ніж десяту секунди.

Попри прогноз, за яким протягом усього вікенду очікуються дощі та грози, перша практика на Сепанзі проходила за сухих умов. Оскільки загроза дощу у наступних тренуваннях залишається, результати першої практики можуть стати вирішальними для розподілу місць у двох кваліфікаційних сесіях. Тому не дивно, що на останніх хвилинах заїзду гонщики прискорились у «боротьбі за час».

З початку протягом майже всієї сесії на першій позиції були Марк Маркес та Маверік Віньялес. Гонщик Honda першим перетнув межу 2.00, але вже через кілька хвилин його результат перевершив переможець Гран Прі Австралії. Третя позиція залишалась за гонщиками Ducati - її посідали по черзі Джек Міллер та Андреа Довіціозо.

На останніх хвилинах результат Віньялеса спочатку поліпшив Міллер із колом, швидшим за 2.00. Проте австралійцю одразу довелось поступитись Довіціозо, котрий спочатку піднявся на друге місце, а потім із 1.59,697 очолив протокол.

Третє місце посів Даніло Петруччі, котрий був швидшим за Алекса Рінса, Віньялеса та Алейша Еспаргаро, котрі поділили наступні місця. За цей час Маркес опустився на дев'яте місце позаду Жоанна Зарко.

Наприкінці сесії Валентино Россі був 14-й, але з одним із останніх кіл йому вдалось відновитись до другого місця з часом, лише на 0,07 секунди гіршим за найкращий час кола Довіціозо.

З заключною спробою на третю позицію піднявся Віньялес. Він був на 0,013 секунди швидшим за Міллера, котрий опустився на четверте місце.

Петруччі опустився на п’яту позицію, шостим став Рінс. Сьоме місце посів Алейш Еспаргаро, восьме Альваро Баутіста, дев’яте Зарко.

Останнім у топ-10 став Маркес, котрий, на відміну від інших гонщиків не використовував нові шини наприкінці сесії. Чемпіон світу закінчив тренування з колом, на 1,104 секунди повільнішим за Довіціозо, але цього вистачило, щоб у разі дощу пройти одразу до Q2.

У межах секунди від найшвидшого гонщика Довіціозо були перші вісім гонщиків, результати менше ніж 2.00 отримали лише перші чотири пілоти.

Важким було повернення на трек для Хорхе Лоренсо, котрий завершив тренування на останньому місці. Після двотижневої перерви, лише через тиждень після операції на лівій руці, він проїхав лише 13 кіл, найкраще з яких (2.03,204) було на 3,5 секунди гіршим за час Довіціозо.

Тестовий гонщик Ducati Мікеле Пірро знаходиться на трасі та замінить Лоренсо, якщо той буде змушений знову відмовитись від перегонів.

У першій практиці сталась лише одна аварія -  наприкінці сесії впав Хав'єр Сімеон.