Гран Прі Нідерландів: розклад та шини

Автор: Марія Галата
28 черв. 2018 р., 08:15

Цього тижня Ассен прийматиме восьмий етап Великих Призів. Попри традицію проводити Гран Прі в останній вікенд червня, цього року вперше з 1955 року гонка проходитиме 1 липня.

Як офіційно відомо, TT Ассена проводиться з 1925 року. Цього сезону Нідерланди прийматимуть перегони у 88-й раз. Протягом повних семи десятиліть з 1949 року, коли було засновано чемпіонат, без Ассена, яка долучилась у цьому році до календаря MotoGP, не проходить жодного сезону.

Вузька траса протяжністю 4,5 кілометрів має одну з найкоротших прямих серед усіх трас календаря. Її 19 поворотів вимагають швидких змін напрямку. Попри складність вона подобається гонщикам. Ассен не пробачає помилок, і складні й непередбачувані гонки це підтверджують - багатьох вони розчарували, а дехто залишав Гран Прі з фізичними або моральними наслідками.

Але декому дозволила досягти неочікуваного тріумфу, як, наприклад, Джеку Міллеру, який став переможцем в Ассені у 2016 році. Це була перша і поки остання виграна австралійцем гонка прем'єр-класу та став першим незалежним гонщиком, який виграв Гран Прі з 2006 року.

Найуспішніший гонщик ТТ Нідерландів - Валентино Россі, який виграв тут вісім гонок MotoGP. Саме тут рік тому Доктор і Yamaha вигравали востаннє.

Початок події

До 2016 року перегони в Ассені проводились у суботу, але вже третій рік поспіль Гран Прі Нідерландів проходитиме за звичним для чемпіонату розкладом.

Вікенд почнеться у четвер офіційною прес-конференцією (18:00 за Києвом). На ній будуть присутніми Марк Маркес, Хорхе Лоренсо, Валентино Россі, Жоанн Зарко, Кел Кратчлоу і Дані Педроса. Останній, як очікується, матиме новини про своє майбутнє.

У п’ятницю 29 червня у гонщиків MotoGP пройдуть дві вільні практики. У суботній кваліфікації будуть визначені місця на стартовій решітці. Гонка, яка триватиме 26 кіл – вже втретє в історії етапу – почнеться у неділю 1 липня о 15:00 за київським часом.

Поточна конфігурація треку протяжністю 4 542 метри складається з шести лівих і дванадцяти правих поворотів, завдяки яким траса стала однією з найпопулярніших у світі. Але попри швидкісними дугами та поворотами не висуває особливих вимог для передніх шин. На вікенд Michelin запропонує гонщикам звичний набор із трьох варіантів сліків – Soft, Medium і Hard із симетричним каркасом.

Якщо переднім шинам не потрібно буде витримувати надмірне навантаження, як на інших трасах календаря, Ассен стане випробуванням для задніх шин. Для технічної траси з багатьма швидкісними поворотами французький виробник підготував три варіанти асиметричних задніх шин - Soft, Medium і Hard. Задні шини матимуть жорсткішу праву сторону, щоб витримати навантаження більшої кількості правих поворотів Ассена.

Нідерланди – найпівнічніша траса поточного календаря MotoGP, для якої характерні дощові погодні умови. Якщо протягом вікенду йтиме дощ, гонщики матимуть два варіанти дощових шин Michelin – Soft і Medium для переду та заду. Задня шина, так само, як і у сліках, матиме асиметричний каркас із жорсткішою правою стороною.

Россі: Зазвичай Yamaha їде добре в Ассені, але ми давно не вигравали