Гран Прі Німеччини: Янноне виграв третю практику, Довіціозо залишився поза Q2

Автор: Марія Галата
14 лип. 2018 р., 09:01

У третій практиці домінували гонщики Ducati, але найкращим гонщиком третьої практики став Андреа Янноне. Андреа Довіціозо не пройшов до другої кваліфікації – його результат 11-й.

Валентино Россі, який після п’ятниці залишався поза першої десятки та, відповідно поза другої кваліфікації, за перших хвилин суботньої ранкової практики проїхав коло, з яким посів сьоме місце.

Протягом перших 15 хвилин Доктор був єдиний, кому вдалося перейти до топ-10, решта гонщиків залишалась на своїх місцях відповідно результатам, отриманим у другій практиці.

У середині сесії намагався поліпшитись до першої десятки Алейш Еспаргаро (14-те місце), але на швидкому колі попереду іспанця був Алекс Рінс, котрий разом із Хав’єром Симеоном повертав на пітлейн. Гонщик Suzuki сповільнився та перекрив швидку траєкторію супернику на Aprilia. Через це останній не зміг завершити залікове коло, про що дуже емоційно повідомив жестами Рінс.

Коли минули дві третини сесії, прискорились ще кілька гонщиків. На кілька сотих поліпшився Марк Маркес, але випередив лише Андреа Довіціозо на четвертому місці. На кілька рядків піднявся Джек Міллер.  За десяте останнє місце, яке дозволяє оминути першу кваліфікацію, боролись одразу кілька гонщиків.

За десять хвилин до кінця сесії, час Хорхе Лоренсо був перевершений – хоча й лише на 0,04 секунди, але Андреа Янноне піднявся на перше місце.

Проте гонщик Suzuki не утримався на найвищій позиції, бо майже одразу його випередив Даніло Петруччі з 1.20,786, що було на 0,059 секунди швидше.

Поліпшився Альваро Баутіста, який на початку сесії після поліпшення Россі опинився поза топ-10. Баутіста проїхав коло за 1.20,924 та посів четверте місце. Після цього поліпшення поза першої десятки опинився Россі, але гонщик Yamaha також додав і повернувся на шостий рядок. З наступною спробою Доктор став другим, на 0,026 секунди позаду лідера на той момент Петруччі.

Коли до картатого прапора залишалось п’ять хвилин, боротьба за місця у другій кваліфікації загострилась. Маркес вирішив нагадати, що саме він найкращий на Заксенринзі та проїхав коло 1.20,734, з яким посів першу позицію. Проте суперники чинного чемпіона не поступались. Його випередили кілька гонщиків. Баутіста, потім Петруччі та Янноне.

Попри те, що Янноне помилився на фінальній спробі та виїхав у гравій, він залишився найкращим із 1.20,438.

Другим залишився Петруччі, на третю позицію на останніх хвилинах піднявся Кел Кратчлоу.

Россі ледь не втратив місце у другій кваліфікації, але на одному з останніх кіл прискорився та відновився до четвертого місця.

П’ятим став Баутіста, Маркес шостий, на 0,296 секунди позаду найшвидшого гонщика Янноне.

Сьомий результат показав Маверік Віньялес, який не залишав першої десятки протягом усього тренування, хоча й не піднімався на перші позиції.

Восьмим став Хорхе Лоренсо, дев’ятим Алекс Рінс. Останнє десяте місце, яке дозволяє пройти до другої кваліфікації посів Дані Педроса.

А от Андреа Довіціозо доведеться починати боротьбу за місце на стартовій решітці з першої кваліфікації. Італієць посів 11-те місце на 0,477 секунди позаду найкращого. З Педросою його поділили лише 0,047 секунди.

За право пройти до Q2 боритимуться також Алейш Еспаргаро, Джек Міллер, Жоанн Зарко, які залишились поза топ-10 на останніх хвилинах практики.

У межах секунди позаду лідера завершили тренування 16 гонщиків. Останнім із них став Такаакі Накагамі з найкращим часом серед новачків.