Гран Прі Сан-Маріно: Лоренсо здобув поул із рекордом траси, Маркес п’ятий після аварії

Автор: Марія Галата
8 вер. 2018 р., 13:04

Хорхе Лоренсо перевершив попередній рекорд Мізано з першим колом, поліпшив його з останньою спробою і, не залишаючи першого місця протягом усієї кваліфікації, став володарем поулу. Марк Маркес зазнав аварії у середині сесії та зміг показати лише п’ятий час.

У першій кваліфікації опинились кілька швидких гонщиків, які почали боротись за перші дві позиції, які дозволяють продовжити боротьбу за місце на стартовій решітці.

Найвищі позиції протоколу посідали Мікеле Пірро, Дані Педроса, Франко Морбіделлі та Андреа Янноне. Наприкінці першого виїзду найкращим був Педроса з 1.32,389, другим Янноне (+0,205 с). Пірро був третім, на 0,03 секунди позаду Янноне, Морбіделлі у своє чергу поступався італійцю попереду 0,024 с.

Для вирішальних кіл першим на трасу серед четвірки найшвидших виїхав Морбіделлі. На вільній трасі він показав другий результат.

Намагаючись прискоритись на розігрівочному колі другого виїзду, впав Пірро. Янноне також не вдалось достатньо покращити свій час. До другої кваліфікації пройшли Педроса та Морбіделлі.

Аварій крім Пірро зазнали Хав’єр Сімеон та Карел Абрахам.

Друга кваліфікація

З першим заліковим колом 1.31,763 Хорхе Лоренсо не лише посів першу позицію, але й перевершив попередній рекорд траси, що належав йому з 2016 року, коли він змагався на Yamaha (1.31,868).

Після першого виїзду найближчим до нього був Марк Маркес (+0,253 с).

Гонщик Honda намагався прискоритись, на двох секторах він поліпшив свій час, але в останньому секторі він помилився і, не втримавшись на мотоциклі, вилетів у гравій.

Після падіння Марка на другу позицію піднявся Джек Міллер.

Маркес за пару хвилин повернувся у бокси за другим мотоциклом. На трасу він виїхав, коли до завершення сесії залишалось три хвилини. У нього залишалося лише дві спроби. Він прискорився на максимум на першому колі, але не зміг поліпшити свій попередній результат. Друге коло було повільнішим, у підсумку він посів п’яте місце на старті.

Перед картатим прапором Лоренсо поліпшив свій час. Він здобув другий поспіль поул. Його коло 1.31,629 стало новим рекордом Мізано. Другим кваліфікацію завершив Міллер, на три десятих позаду гонщика на заводському мотоциклі.

Андреа Довіціозо поліпшився до третього місця, але перед картатим прапором його випередив Маверік Віньялес, який буде на старті у неділю третім на першій лінії.

На другій лінії позаду Довіціозо та Маркеса шосту позицію посів Кел Кратчлоу. Результат британця міг би бути кращим, але на заключному колі він впав.

Валентино Россі виборов у кваліфікації сьоме місце, восьмим став Даніло Петруччі, дев’ятим Жоанн Зарко.

Педроса та Морбіделлі не поліпшили свої позиції після першої кваліфікації – іспанець буде на старті 11-м, італієць, який не встиг зробити жодного залікового кола через аварію, 12-м.