Гран Прі Валенсії: Віньялес став володарем поулу, Маркес вивихнув плече і буде на старті п’ятим

Автор: Марія Галата
17 лист. 2018 р., 14:05

Попри початок із першої кваліфікації Маверік Віньялес став володарем поулу – вперше після Гран Прі Арагону 2017 року. Марк Маркес вивихнув плече на початку кваліфікації, але повернувся на трасу і зміг вибороти п’яте місце на старті.

Перша кваліфікація

До початку першої кваліфікації траса майже повністю висохла – лише деякі ділянки залишались вологими. Три практики вікенду проходили під зливою, лише в останній, четвертій практиці перед кваліфікацією гонщики змогли поїздити на сліках.

Валентино Россі та Маверік Віньялес залишились поза Q2. Іспанець показав у FP4 шостий результат, у той час коли італієць був 22-м.

Після перших кіл найшвидшим був Віньялес, друге місце посідав Такаакі Накагамі, третім був Хорхе Лоренсо, котрий поліпшився у суботу у порівнянні з першим днем вікенду, особливо у четвертій практиці. Россі після першого виїзду був лише десятий.

Після перших кіл другого виїзду на першу позицію піднявся спочатку Франко Морбіделлі, проте його одразу випередив Андреа Янноне. Віньялес зміг стати лише другим.

На останньому вирішальному колі вдалось поліпшитись лише Лоренсо. Він став третім у Q1.

До другої кваліфікації пройшли Янноне (1.31,382) та Віньялес (1.31,858). Россі завершив сесію з шостим результатом, на старті у неділю він буде 16-м.

Друга кваліфікація

На першому колі Марк Маркес зазнав жорсткої аварії. Під час падіння він вдарився лівою стороною. Підвівшись у гравії, він тримався за ліву руку – при падінні його плече вийшло з суглоба. Він одразу повернувся до медичного центру, де йому вправили руку на місце. Іспанець повернувся на трасу, коли до кінця сесії залишалось п’ять хвилин.

Тим часом на трасі тривала жорстка боротьба за поул фінальної гонки сезону.

На першу позицію піднімались гонщики Ducati. Спочатку найкращим був Джек Міллер, потім австралійця випередив Андреа Довіціозо. Утриматись італійцю на першій позиції не вдалось – він поступився Даніло Петруччі, котрий був на півсекунди швидшим із 1.31,531.

Наприкінці сесії протокол очолив Віньялес із 1.31,359, з наступним колом він зменшив час кола до 1.31,312. Цей результат не зміг перевершити жоден суперник.

Після початку боротьби за місце на стартовій решітці Віньялес став володарем поулу, повернувшись на першу позицію на старті через 14 місяців, після Гран Прі Арагону 2017 року.

Другим на старті буде Алекс Рінс, котрому до першої поул-позиції в прем’єр-класі бракувало шість сотих секунди.

Третє місце посів Андреа Довіціозо, котрий втратив можливий поул через невелику помилку на вирішальній спробі.

Четверте місце посів Петруччі.

З першим заліковим колом Маркес був четвертим, з наступним колом поліпшився до третього місця. У неділю гонку іспанець почне п’ятим.

Шосте місце виборов Пол Еспаргаро на KTM. Сьомим став Андреа Янноне, восьмим Алейш Еспаргаро, дев’ятим Дані Педроса.

Джек Міллер і Жоанн Зарко зазнали аварій на останньому колі кваліфікації. Вони посіли десяте і 11-те місця відповідно.