Гран Прі Валенсії: Маркес став найкращим у першій дощовій практиці

Автор: Марія Галата
16 лист. 2018 р., 10:34

Марк Маркес встановив найкращий час у першому тренуванні вікенду, котре через зливу зупиняли червоним прапором. Другий результат показав Джек Міллер, котрий через аварію не зміг перевершити гонщика Honda.

Перша практика почалась під зливою. На трасі було дуже багато води, через що деякі гонщики залишались у боксах.

Після кількох небезпечних ситуацій через аквапланування з кількома пілотами, серед яких були Маверік Віньялес та Алекс Рінс, котрі ледь уникнули падіння, сесію зупинили червоним прапором.

Найшвидшим на той момент із десяти пілотів, котрі зробили залікові кола, був Марк Маркес із 1.50,029. Другу позицію посідав Жоанн Зарко (+0,832 с), третю Пол Еспаргаро (+1,328 с). решта була майже на дві або більше секунди повільніше за гонщика Honda.

Сесію відновили через 30 хвилин, коли дощ зупинився, і траса підсохла.

З перших кіл після рестарту заїзду гонщики були набагато швидшими – одразу на кілька секунд на колі. Протокол очолив Джек Міллер із 1.45,470, потім він поліпшив свій час до 1.43,145.

Австралійцю довелось захищати першу позицію від Маркеса та Даніло Петруччі, котрі по черзі піднімались на найвищу позицію. Після кількох обмінів позиціями перше місце з 1.40,537 посів чемпіон світу.

У середині сесії Міллер опустився на десяту позицію, а от Петруччі прискорився до 1.40,479 та випередив Маркеса. До того до боротьби за місця у топ-3 долучились Алейш Еспаргаро, Валентино Россі та Дані Педроса.

Наприкінці практики знову пішов дощ. Попри більшу кількість води на трасі Маркес повернувся на першу позицію з 1.39,787. Другим межу 1.40 перетнув Міллер, котрий прискорився наприкінці сесії та посів друге місце з колом, на 0,086 секунди гіршим.

Австралієць намагався перевершити час Маркеса на останній хвилині, але помилився і зазнав лоусайду. У гравії австралієць опинився під мотоциклом, але залишився неушкодженим і залишив трек самостійно.

З заключною спробою Маркес поліпшив свій результат до 1.39,767, який став найкращим часом першого тренування.

Друга позиція попри падіння залишилась за Міллером. Третім став Петруччі – італієць поступився лідеру практики 0,140 секунди та став останнім, хто перевершив межу 1.40 у FP1.

Четверте місце посів Андреа Довіціозо, котрий до останніх хвилин залишався поза топ-15. П'ятим став Педроса, шостим Андреа Янноне.

Маверік Віньялес зміг дістатись першої десятки лише наприкінці тренування – найкраще коло іспанця дозволило посісти сьоме місце.

Восьмий результат показав тест-гонщик Мікеле Пірро, котрий впевнено тримався у топ-10 протягом всієї сесії.

Дев’ятим став Пол Еспаргаро, останнє місце у першій десятці посів Алекс Рінс з колом на 1,198 секунди гіршим за найкраще.

Россі завершив тренування на 12-му місці.

Хорхе Лоренсо у першій половині тренування проїхав лише шість кіл. Найкраще з них було настільки повільним, що іспанець залишався поза межами 7% залікових кіл. лише у середині сесії, коли гонщики повернулись у бокси, на вільній трасі іспанець зміг проїхати коло, з яким піднявся на дев’яту позицію.

До кінця практики гонщик Ducati трохи поліпшив час кола, але попри це його остаточним результатом стало 19 місце.

Крім Міллера у першій практиці зазнали аварій ще два гонщика - на останніх хвилинах впали Альваро Баутіста та Хав’єр Сімеон. З Баутістою все добре, а от Сімеона доправили до медичного центру для обстеження.