Гран Прі Великої Британії: Лоренсо став володарем поулу

Автор: Марія Галата
25 серп. 2018 р., 15:06

Переможцем кваліфікації, яка тривала більше години через затримки, став Хорхе Лоренсо. Друге місце посів Андреа Довіціозо. Два гонщики Yamaha Віньялес і Россі стали останніми в Q2.

Кваліфікація була затримана на 25 хвилин через небезпечні умови на трасі. Злива почалась наприкінці четвертої практики безпосередньо перед кваліфікацією. Проте деякі гонщики не встигли проїхати навіть кола на дощових шинах, бо сесію зупинили червоним прапором. У сьомому повороті майже одночасно зазнали аварій одразу шість гонщиків. Крім Тіто Рабата, який був доправлений до медичного центру на автодромі, всі вони змогли боротись за місце на стартовій решітці.

Перша кваліфікація почалась без дощу, але на повністю мокрій трасі. Спочатку найкращим був Бредлі Сміт із колом 2.16.771. З наступною спробою він поліпшив свій час до 2.14,939.

Решта гонщиків були повільніші за 2.17. На другій позиції, яка дозволяє пройти до другої кваліфікації та продовжити боротьбу за місце на стартовій решітці, відзначились кілька гонщиків. Алейшу Еспаргаро та Томасу Люті довелось поступитись Франко Морбіделлі. Проте італієць не втримався на другому місці – його випередили спочатку Хав’єр Сімеон, а потім Томас Люті.

Люті вдалося проїхати коло за 2.16,052, що було більше ніж на секунду краще решти результатів.

За дві хвилини до закінчення першої кваліфікації на першу позицію прорвався Дані Педроса з колом на 0,073 секунди швидшим за результат Сміта.

Британець на KTM прискорився і поліпшив час Педроси на півтори секунди. Заводському гонщику Honda не вдалося пройти до Q2.

Після картатого прапора Педросу випередив Франко Морбіделлі. Здавалось, італієць забезпечив собі можливість продовжити боротьбу за місце на старті, адже на трасі залишались лише кілька суперників, але до другої кваліфікації пройшли Бредлі Сміт та Алекс Рінс. Іспанець перетнув фінішну лінію пізніше Морбіделлі, його коло було на дві десяті краще і дозволило посісти другу позицію у Q1.

Друга кваліфікація

Під час першої кваліфікації над Сільверстоуном засяяло сонце, і траса почала підсихати. Коли мала початися Q2, асфальт на деяких ділянках треку висох, хоча в інших місцях залишались калюжі та плями води. Гоночна дирекція вирішила відкласти старт кваліфікації та зачекати, поки умови на трасі не стануть безпечнішими.

Гонщикам довелось чекати на початок заїзду, у той час коли команди готували сліки та дощові кваліфікаційні шини для своїх мотоциклів.

Пітлейн відкрили через більш ніж півгодини після завершення першої кваліфікації. Частина траси залишалась мокрою, у той час коли деякі ділянки були сухими. Проте радник MotoGP Лоріс Капіроссі визнав умови на трасі безпечними, кваліфікація почалась.

Всі були на дощових шинах – на сліках не ризикнув виїхати на трасу жоден із 12 пілотів. З першими колами гонщики були дуже обережними. Найшвидше перше залікове коло було у Бредлі Сміта – 2.12,894.

Проте британець залишався першим недовго. З наступною спробою першим був Джек Міллер із 2.12,173. Другу позицію посів Жоанн Зарко, третє Андреа Довіціозо, але вони були повільнішими на кілька десятих за австралійця.

Наприкінці першого виїзду найкраще коло встановив Хорхе Лоренсо, позаду нього був Марк Маркес, програвши супернику на Ducati 0,008 секунди.

Жоанн Зарко на першому колі другого виїзду посів першу позицію з 2.11,219. Його намагався наздогнати Кел Кратчлоу, але залишився позаду француза майже на дві десятих.

Вирішальними стали заключні кола гонщиків. Довіціозо майже на секунду поліпшив час Зарко. Лоренсо, який перетнув завершив кваліфікаційне коло після товариша по команді, був швидшим.

Хорхе Лоренсо став володарем поулу у Сільверстоуні. Друге місце посів другий офіційний гонщик Ducati Довіціозо.

На заключній спробі тривала боротьба між Зарко та Маркесом. Сателітний пілот Yamaha у сліпстрімі Маркеса виборов третє місце.

Чинний чемпіон стартуватиме п’ятим позаду Кела Кратчлоу.

Шосте місце посів Даніло Петруччі, сьомим став Андреа Янноне, восьмим Бредлі Сміт.

На другий виїзд Міллер виїхав на трасу на сліках, єдиний серед решти гонщиків, але це не дало йому переваги – він буде на старті дев’ятим. Десяте місце дісталося Алексу Рінсу.

Провальною стала кваліфікація для заводських гонщиків Yamaha, Маверік Віньялес дуже пізно виїхав на трасу. Його результат був 11-м, понад дві секунди гіршим за час володаря поулу.

Валентино Россі був ще гіршим. Його результат 12-й, останній, переможцю кваліфікації Доктор програв майже дві з половиною секунди.