Гран Прі Японії: першу дощову практику виграв Маркес

Марк Маркес був лідером протягом майже усіх 45 хвилин першого тренування і закінчив сесію з найкращим часом біля секунди попереду Алейша Еспаргаро, який став другим.

Перша практика проходила під зливою при температурі 15 градусів. Однак, не зважаючи на холодну погоду та мокрий трек, гонщики виїхали на трасу одразу після відкриття піт-лейну.

Після кількох розігрівочних кіл першу позицію захопив лідер чемпіонату Марк Маркес. Він кілька разів поліпшував час свого кола, і після третини заїзду мав найкращий результат 1.56,349. Решта гонщиків були майже на дві секунди позаду нього. Лише у середині сесії до нього наблизився Андреа Довіціозо, скоротивши розрив до 0,391 секунд.

Після двох третин тренування ще один гонщик Ducati Скотт Реддінг кинув виклик Маркесу з колом на 0,178 секунди, з яким посунув на третю позицію Довіціозо.

Однак, Маркес залишався найшвидшим. Ближче до кінця він ще прискорився і знову збільшив свою перевагу більше ніж на секунду з колом 1.55,418. До картатого прапору жодному гонщику не вдалося обігнати іспанця, який завершив першу практику з найліпшим результатом.

Другим по темпу став Алейш Еспрагаро, котрий був на 0,875 секунд повільніше Маркеса. Третю позицію (+1,099 секунди) посів Скотт Реддінг.

На останніх хвилинах подвійної аварій у дев’ятому повороті зазнали Кел Кратчлоу та Хорхе Лоренсо. Британець втратив контроль над своїм байком на гальмуванні і злетів з нього. Його Honda врізався в Лоренсо, який їхав на незначний відстані попереду, через що іспанець також опинився у гравії.

Лоренсо намагався вибороти місце у топ-3, але через падіння не зміг поліпшити час свого кола, з яким посів четверту позицію. Але він виявився на 0,011 секунд краще п’ятого по швидкості гонщика, свого товариша по команді Довіціозо.

Шостим завершив перше тренування Жоанн Зарко. З трьома суперниками позаду його поділили соті долі секунди – з Кратчлоу на сьомому місці 0,010, з Алексом Рінзом на восьмому 0,041 і з Маверіком Віньялесом на дев’ятому 0,052.

Останнім у топ-10 став Бредлі Сміт, час якого був на 1,887 секунди гіршим за найкращий результат лідера.

Валентино Россі у першій половині тренування був десятим, а от протягом другої частини сесії більшість часу залишався у боксах. Він виїхав на трасу лише на останніх хвилинах і завершив сесію 19-м по темпу з часом на 3,2 секунди позаду Маркеса.

Проблемною була перша практика для Дані Педроси, який у підсумку став 20-м.

Найкращим з трьох японських гонщиків, котрі змагаються на домашньому Гран Прі, став Кохта Нозане на 15-му місці. Кацукі Накасуга та Хіросі Аояма посіли два останні місця – 23-тє та 24-те відповідно.

Аварій у п’ятницю зранку зазнали ще два гонщики - Тіто Раббат та Андреа Янноне.