Кратчлоу очолив першу дощову практику

Перша практика Гран Прі Австралії почалася під дощем, а завершилась під зливою. Майже всі гонщики повернулися до боксів, коли до картатого прапора залишалось біля п'яти хвилин.

Через дощ, що посилився у другій половині сесії, а під кінець взагалі перетворився на зливу, на останніх хвилинах на трасі залишалося лише три гонщики, отже, поліпшити результати першого виїзду у другій половині заїзду не вдалося майже нікому.

Кел Кратчлоу очолював практику після перших кіл із часом 1:46.123, а із наступною спробою зменшивши його на 1,086 с.

Протягом наступних десяти хвилин на першому рядку побували Джек Міллер (1:44.060), Марк Маркес (1:43.217) та Валентино Россі (1:42.675), поки першість собі знову не повернув Кратчлоу (1:41.941). Із наступним колом британець покращив свій час до 1:40.957. Саме цей результат залишився найкращим до кінця.

Одразу за найшвидшим колом Кратчлоу на другу позицію піднявся Маркес, поступившись лідеру 0,554 с. Наступні результати гонщика заводської Honda були гірші, із 1:41.511 новий чемпіон MotoGP завершив тренування п’ятим.

Протягом першого виїзду Россі зробив дуже багато швидких кіл, із котрими він практично не залишав топ-5, а ближче до середини заїзду піднявся на третю позицію із 1:41.477, поступившись Даніло Петруччі, який за кілька хвилин до цього посів друге місце із колом 1:41.302.

Гонщик сателітної Ducati прискорився на 0,292 с до 1:41.010, але, Россі, котрий завершив своє швидке коло на кілька секунд пізніше, виявився швидшим на 0,041 с і посунув Петруччі. В результаті гонщик заводської Yamaha фінішував позаду Кратчлоу на 0,041 с. Вони вдвох стали єдиними, хто перетнув межу 1,41 хв.

Під час другого виїзду ще до початку зливи Міллеру вдалося покращити свій час, із яким він раніше очолював заїзд, і посісти четверте місце із колом, гіршим за найкраще на пів секунди.

Андреа Довіціозо к середині сесії опустився майже до останніх позицій, але після кількох кіл на початку другого виїзду італійцю вдалося зробити коло 1:41.569 і завершити із ним шостим, поступившись Маркесу менше 0,06 с.

Маверік Віньялес став упевненішим тільки к середині практики, яку завершив сьомим попереду Пола Еспаргаро та Альваро Баутіста.

Нікі Хейден практично не залишав топ-10 і фінішував із десятим результатом біля 1,5 с позаду свого товариша по команді на цей вікенд Маркеса.

Хорхе Лоренсо майже весь час знаходився в боксах і зробив лише дев’ять кіл, із найкращим результатом, який був гіршим більше ніж 4,5 с найшвидшого кола Кратчлоу, він став передостаннім.

Бредлі Сміт виїхав лише під самий кінець заїзду, залишався на трасі до картатого прапора, але встиг зробити лише сім кіл.

Не дивлячись на холодну погоду і дощ зі зливою, жоден гонщик не впав. Марк Маркес та Валентино Россі були дуже близькі до падіння, але втримались на мотоциклах, а Алейш Еспаргаро на початку сесії та Джек Міллер ближче до кінця заїзду проїхались зоною безпеки, але теж уникнули падінь.