Кратчлоу стартуватиме із поул-позиції

Не можна впевенно сказати, чи була очікуваною перемога британця у кваліфікації, але події цього заїзду стануть одними із найпомітніших моментів вікенду у Сільверстоуні.

Перша кваліфікація

Спочатку кілька хвилин гонщики, що намагалися потрапили до другої кваліфікації, робили кожне наступне коло краще за інше. Майже всі встигли посісти місця у першій трійці.

До останнього не було зрозуміло, хто зможе вибороти право прийняти участь у наступному заїзді.

Коли час добігав кінця, перші два місця посіли Юждин Лаверті і Джек Міллер. Обидва гонщики змогли стати найкращими, демонструючи неабиякі швидкості та майстерність. Ірландцю  вдалося покращити результат четвертої практики майже на секунду, а от австралієць був швидший на 0,655 с.

Не можна не відмітити Алекса Лоуса, який піднімався на перше місце у боротьбі із більш досвідченим суперникам прем’єр-класу, значно покращив свої результати, але фінішував на шостому місці із колом 2:18.900, будучі на 0,369 с повільніше лідера першої кваліфікації.

Друга кваліфікація

Неочікувані події почали розгортатись вже на перших хвилин.

Із самого початку заїзд очолив Хорхе Лоренсо. Джек Міллер, чий результат першої кваліфікації дозволив австралійцю повернулися на трек, йшов на перше місце, але, будучи кращим у трьох секторах, впав у 17-му повороті, не зумівши зробити жодного кола. На жаль, він так і не повернувся на трасу.

Далі боротьба за поул-позицію розв’язалась між Андреа Янноне та Маверіком Віньялесом. Після кількох кіл гонщику Suzuki вдалося випередити суперника на Ducati, посівши лідерську позицію.

Райдери намагалися проїхати кожне коло швидше за попереднє – ніхто навіть не заїжджав у бокси, як це відбувається зазвичай. Минула половина часу, коли переможець гонки у Брно Кел Кратчлоу піднявся на перший рядок таблиці, проїхавши коло за 2:19.265.

Останні хвилини минули дуже швидко, але випередити британця так і не вдалося нікому – він став переможцем кваліфікації Гран Прі Британії і стартуватиме у неділю із поул-позиції.

А от за два інші місця на першій лінії стартової решітки розгорнулась неабияка боротьба.

За п’ять хвилин до закінчення заїзду на третє місце зумів піднятися Валентино Россі (2:22.269), поступившись своєму товаришу по команді Лоренсо, який на той час був другим.

Віньялес, який втратив кілька позицій, почав помітно збільшувати швидкість. Його коло 2:21.450 дозволило посунути обох гонщиків заводської Yamaha.

Швидкість зростала одночасно із тим, як зменшувались шанси посісти місця на першому ряду стартової решітки, гонщики  стали менш обережними, стали більше помилятися. Не всім вдалося утриматись на мокрій трасі – у 15-му повороті впав Довіціозо, через що не зміг продовжувати заїзд.

Марк Маркес, якому дивом вдавалося утриматись на мотоциклі у кількох небезпечних ситуаціях, зробив швидке коло, із яким посів друге місце. Лідер чемпіонату не збирався збавляти швидкість, адже часу було вдосталь ще для однієї спроби, яка могла дозволити здобути поул. Крім того за мить після нього старт-фінішну пряму пересік Россі, чий результат виявився кращим трохи більше ніж на 0,5 с.

Будучі лідером двох суботніх практик, Маркес вирішив ризикнути заради поула, але, намагаючись не зменшувати попередній темп, іспанець помилився – цього разу йому не вдалося утриматися на мотоциклі, через що він впав у першому повороті. Він так і не залишив місце аварії, із сумом дивлячись на місце падіння із-за захисних бар’єрів.

Завершальне сьоме коло Віньялеса дозволило іспанцю посісти третє місце позаду майбутнього товариша по команді Россі, який стартуватиме другим.

Картатий прапор був піднятий над трасою через кілька секунд після того, як своє останнє коло розпочав Юджин Лаверті. Він був найкращим у перших двох секторах і йшов на першу позицію, але… Перейшовши із першої кваліфікації ірландець мав шанси на поул, але зазнав аварії у 12-му повороті. Завтра він розпочне шостим із другого ряду поруч із Марком Маркесом та Дані Педросою. Останньому вдалося випередити товариша по команді, проїхавши останнє коло на 0,037 с швидше.

Із третього ряду стартуватимуть Реддінг, Янноне та Лоренсо. Довіціозо, який до падіння втиг зробити лише чотири коли, опинився десятому місці четвертої лінії поруч із Алейшом Еспаргаро та Джеком Міллером.

Друга частина чемпіонату минає, а передбачити, хто стане переможцем гонки стає все важче. Перегони розпочнуться завтра о 17-30 за Київським часом – їх не варто пропустити, адже боротьба обіцяє бути завзятою.