Кратчлоу дорікнув собі за довгого язика

Після семи років у MotoGP гонщик LCR Honda Кел Кратчлоу визнає, що за цей час «говорив речі, про які б мав не говорити, хоча це і було правдою».

Кратчлоу прийшов до прем’єр-класу у команду Yamaha Tech 3 у 2011 року і працював із нею три роки. Його п’яте місце, на якому він закінчив сезон-2013 досі залишається найкращим результатом року британця і чотирма подіумами і двома поул-позиціями.

Один рік він був у складі заводської Ducati, з якою лише раз фінішував у топ-3 і став за підсумками року 13-м.

З 2015 року Кратчлоу пересів на Honda, долучившись до сателітної команди LCR, в якій два роки з трьох був єдиним гонщиком.

Найуспішнішим для британця став 2016 рік, в якому він здобув свої перші дві перемоги – спочатку за дощових, а потім і за змішаних умов. Він завершив сезон на сьомому місці у турнірній таблиці і став найкращим сателітним гонщиком.

Завдяки успіху його долучили до роботи заводської команди. І він отримав можливість працювати разом із заводськими гонщиками над мотоциклом, з яким цього року Марк Маркес став чемпіоном MotoGP.

Хоча у 2017 році його результати були значно гіршими – він лише раз піднявся на подіум в Аргентині – він знову посів сьоме місце у чемпіонаті, хоча поступився званням найкращого незалежного гонщика дебютанту прем'єр-класу Жоанну Зарко (шосте місце).

Проте, Кратчлоу отримав певний бонус - він підписав пряму угоду з виробником на наступні два роки, хоча і залишиться у складі сателітної стайні.

Якщо не брати до уваги гідності британця як спортсмена, саме він зараз є однією з найяскравіших особистостей чемпіонату світу. Він майже ніколи не стримувався у своїх висловлюваннях на адресу своїх колег по паддоку.

Але з часом все змінюється, і зараз 32-річний гонщик у своєму інтерв’ю журналісту Майклу Гаю, який мешкає поруч із ним на Острові Мен, визнав, що, можливо, йому потрібно було бути більш стриманим у своїх коментарях.

«Про мене завжди багато говорять у пресі, як позитивні речі, так і негативні. Це реклама, кінець кінцем, і цьому радіють спонсори.

Мені потрібно бути трохи обережнішим у MotoGP, з тим, що говорю, ніж протягом інших періодів моєї кар'єри, - відзначив він. - Я повинен бути обережнішим, тому що вже був кілька разів покараний за свої висловлювання. Я отримав штраф у Ducati, і у 2015 році, у перший сезон із командою LCR Honda я також мав попередження. Я говорив речі, які мав би не говорити, хоча це і було правдою».

З моменту його дебюту у 2011 році Кратчлоу насправді сильно змінився, і це підтверджують його результати, особливо у 2016 році. Відтепер майже у кожній гонці він бореться з найшвидшими гонщиками MotoGP, що, звісна річ, змінило їхнє ставлення до британця.

«Мене визнали топ-гонщики, я заслужив на це, - сказав він. – Я простий хлопець із супутникової команди, який піднімався на подіуми разом із насправді великими гонщиками і навіть перемагав їх усіх».

Після підписання дворічної угоди з Honda він матиме можливість два роки їздити на офіційному новому RC213V. Британця все більше долучають до роботи над прототипом, на якому змагаються пілоти Repsol Honda. Таке зміцнення позиції створює певну недовіру між ним та його колегами, але Кратчлоу вважає це цілком нормальним.

«Мої відносини з Дані [Педросою] потрохи змінюються. Зараз я став загрозою для нього. Він змінив своє ставлення до мене.

Але це добре, насправді нормально, і я все розумію. Мої відносини з гонщиками були б зовсім іншим, якби я боровся з ними за титул».