Лоренсо: Поул марний без перемоги в гонці

Оріоль Пучдемон
Автор: Оріоль Пучдемон
Співавтор: Марія Галата
8 вер. 2018 р., 15:07

Хорхе Лоренсо здобув третій поул з Ducati на Гран Прі Сан-Маріно, двічі оновивши рекорд траси в кваліфікації під час першого та третього виїзду на трасу.

Найкращим колом іспанця у кваліфікації Гран Прі Сан-Маріно став результат 1.31,629. Відтепер це новий рекорд траси Мізано, який Хорхе встановив на останніх хвилинах заїзду. Проте протягом 15-хвилинної сесії він оновив його двічі. Вже з першою спробою він поліпшив рекорд Мізано 2016 року, встановлений на Yamaha. Проте він перевершив його з першим заліковим колом 1.31,763, яке залишалось найкращим часом до останніх хвилин, коли він поліпшив його перед картатим прапором.

Жоден суперник не випередив його під час кваліфікації. Джек Міллер посів друге місце з 1.31,916 під кінець сесії з другим комплектом шин. Третій гонщик на першому ряді, Маверік Віньялес, який отримав результат 1.31,950 на останньому колі кваліфікації, також залишився позаду.

Свій перший поул із Ducati Лоренсо виграв у Барселоні у червні, там же він став переможцем. Наступний поул Лоренсо здобув у Сільверстоуні, де гонку скасували через небезпечні умови на трасі. Поул у Мізано став третім для іспанця цього сезону, 42-м у прем’єр-класі та 68-м за всю кар‘єру у MotoGP.

Після завершення кваліфікації іспанець перебував в ейфорії та пожартував: «Мені пощастило, що вони не помітили те, що я зробив. Насправді я зрізав шикану і завдяки цьому отримав цей час.

Але, якщо говорити серйозно, я був натхненний, дуже активний. Перше коло я проїхав на максимумі. Мені насправді одразу вдалось отримати гарну швидкість. Коли я побачив 1.31,7, я був вражений першою спробою. Потім я заспокоївся та вирішив піти з іншим мотоциклом, на якому була встановлена [передня] шина Soft. Але я помилився на першому гальмуванні, у мене піднялось заднє колесо, через що я втратив лінію.

Я не був упевнений, яка з передніх шин дозволить мені отримати кращий результат, але врешті-решт я обрав Soft [для третього виїзду]. І я зміг поліпшити своє коло ще на пару десятих», - сказав гонщик Ducati.

Здобути три поули за сезон і два поспіль Лоренсо не вдавалось з 2013 року, коли він виграв кваліфікації в Австралії та Японії. Здається, найкращий Лоренсо повернувся.

«Я повернувся, ви ніколи не маєте кидати рушника, якщо ви маєте намір продовжити працювати. Хороші результати завжди повертаються», - сказав він.

«Це була одна з найкращих кваліфікацій у моєму житті. Перевершити рекорд на три десяті секунди не просто у MotoGP, ви повинні мати високу концентрацію й дуже високу точність. Ми покращуємо мотоцикл, маємо хорошу базу, тепер вирішальним буде вибір шин на завтра. Над цим ми працюватимемо сьогодні ввечері».

Лоренсо виграв поул із шиною Soft, але він вважає, що цей варіант не працюватиме у гонці.

«Все можливо, може, ми поставимо задню шину Soft. Траса має гарне зчеплення. Перевіримо під час розминки цей варіант».

Наприкінці другої кваліфікації директор Ducati Давіде Тардоцці повторив: «Перший номер».

«Насправді атмосфера у боксах неймовірна, ми постійно посідаємо перше та друге місця, інженери відмінно працюють, вони виконали велику роботу. Це вражає, бо важко боротися з японцями, але ми змогли».

Проте Лоренсо зосереджений на справжній меті.

«Поул буде марним, якщо не виграти гонку, але ми готові, завтра ми будемо боротись до кінця довгої гонки».

Хорхе шкодує, що наприкінці сезону йому доведеться залишити Ducati.

«Так може трапитися з командою, яка хоче змінити гонщика, або навпаки, але вже нічого не поробиш. Залишу минуле у минулому, я хочу залишити добрі спогади про Ducati. Разом ми досягли великих успіхів, я бажаю їм усього найкращого у майбутньому, але трохи менше, ніж буде у мене наступного року», - щиро сказав він.

Напередодні гонки попри старт із другого місця на стартовій решітці Лоренсо не вважає Джека Міллера своїм головним суперником.

«Я очікую, що гонка буде такою, як зазвичай. Джек отримав відмінний результат, це допоможе йому на першому колі. Але є інші з кращим темпом: Андреа Довіціозо, Марк Маркес, Маверік Віньялес, Валентино Россі, як зазвичай, будуть серед перших, а можливо, й ще хтось», - пояснив Лоренсо.

Володар поул-позиції Хорхе Лоренсо, Ducati Team

1/28

2/28

Володар поул-позиції Хорхе Лоренсо, Ducati Team, друге місце Джек Міллер, Pramac Racing, третє місце Маверік Віньялес, Yamaha Factory Racing

3/28

Володар поул-позиції Хорхе Лоренсо, Ducati Team, друге місце Джек Міллер, Pramac Racing