Лоренсо нарікає на неслушний вибір передньої шини

Гонщик Yamaha Хорхе Лоренсо вважає, що неслушне рішення щодо вибору передньої шини для Гран Прі Японії коштувало йому перемоги.

Лоренсо був змушений в суботу відвідати лікарню після жорсткої аварії у третій практиці, але зумів продовжити вікенд. Він міг обирати для гонки м'яку або медіум передню шину, але в кінцевому підсумку зупинився на традиційнішому останньому варіанті.

Спочатку іспанець очолив гонку, але незабаром опинився позаду Марка Маркеса і свого товариша по команді Валентино Россі. Коли Россі зазнав аварії, Лоренсо став другим, але сам впав за п'ять кіл до фінішу і дозволив Маркесу здобути титул MotoGP ще до закінчення чемпіонату.

Передній медіум був використаний усіма, хто закінчив у топ-10 в Мотегі, крім британця Кела Кратчлоу, який зупинився на жорсткому компаунді. Однак, Лоренсо вважає, що потрібно було обрати м'який перед замість медіуму.

Відповідаючи на питання про свій стан після гонки, яка завершилась аварією, Лоренсо сказав: «Я в порядку, не отримав травм під час аварії, вона не проблема. Проблема полягає в тому, що я не фінішував у гонці. Я дуже розчарований, тому що міг би піднятися на друге місце [в турнірній таблиці], але втратив таку гарну можливість.

Розчарований, тому що вважаю наше рішення щодо передньої шини неслушним, ми обрали медіум, котрим протягом усього вікенду не були задоволеними. Під час четвертої практики я не відчував вібрації [із медіумом], а через те, що сьогодні було жарко, ми вирішили поставити саме його. Я впевнений, що із м'якою був би набагато кращим, міг би залишитися із Марком і поборотися за перемогу.

Великий жаль, в Арагоні ми зробили слушне рішення із шинами, що дозволило нам зробити хорошу гонку, цього разу все було навпаки. Ми помилились із передньої шиною, крім того, помилився я, занадто сильно відкрившись у повороті, що призвело до аварії».

Спростував «великий шанс»

Лоренсо, котрий залишається на 14 очок позаду Россі в боротьбі за друге місце, був особливо песимістичним із приводу підсумків гонки Мотегі, тому що трек підходив Yamaha.

«Шкода, тому що тут у нас був великі шанс перемогти», - сказав іспанець, який вигравав Гран Прі Японії в 2009, 2013 і 2014 роках.

«Після аварії третьої практики мені було важко утримувати темп гонки через біль, крім того ця помилка із передньою шиною.

Ми втратили чудову нагоду цього треку, це була хороша траса для перемоги».