Маркес отримав нагороду «Мотогонщик року» від Autosport

Триразовий чемпіон світу MotoGP Марк Маркес, який виступає за заводську команду Honda, був оголошений найкращим гонщиком на Autosport Awards.

Видавництво почало висвітлювати мотоперегони в 2016 році. Переможцем нової категорії на звання найкращого гонщика року, на яку номінувалися учасники класів MotoGP, Moto2 і Moto3, став іспанець, котрий  став Чемпіоном прем'єр-класу минулого сезону.

Іншими номінантами на премію були чемпіон Moto3 Бред Біндер, переможці Гран Прі Кел Кратчлоу та Маверік Віньялес, а також обидва гонщики Yamaha Валентино Россі і Хорхе Лоренсо.

Протягом останнього року, котрий був відзначеним змінами у технічному регламенті, головними з яких були введення єдиного блоку керування електронікою та зміна постачальника шин, Маркесу вдалося краще за інших адаптуватися до нововведень, не дивлячись на проблеми з його Honda на початку сезону.

23-річний іспанець виграв п'ять гонок і сім поул-позицій та здобув свій третій титул MotoGP, коли до закінчення сезону залишалося три гонки. На той час він був єдиним гонщиком чемпіонату у трьох класах, котрий до Гран Прі Мотегі в жовтні здобував очок кожного вікенду.

Маркес не був присутнім на нагородженні, оскільки знаходився в Японії, де разом із Honda святкував завершення сезону на вікенді «Дня подяки Honda Racing».