Переклав: Марія Галата
1 лют. 2019 р., 14:18

Вперше після операції на травмованому плечі, яку робили на початку грудня, Марк Маркес почав тренуватись на мотоциклі - іспанець опублікував відео, на якому видно, як він тренується на мінібайку.

Маркес продовжує процес відновлення після операції на лівому плечі, яку йому зробили 4 грудня. Цього разу він почав тренуватись на мінібайку, що зробив вперше після операції. Таким чином він намагався перевірити свій реальний фізичний стан напередодні перших офіційних тестів MotoGP 2019 року.

Чинний чемпіон намагається відновитись до якомога кращого фізичного стану до перших передсезонних тестів року на Сепанзі, які починаються наступного тижня, 6 лютого. Він завершив декілька сеансів фізіотерапії, а п'ять днів тому він знову почав їздити на велосипеді.

Після того, як лікарі виявили гірший стан його травмованого плеча, ніж спочатку очікувалося, Маркес залишився в лікарні протягом трьох днів замість двох первинно запланованих. Команда лікарів встановила час відновлення біля шести тижнів, хоча не виключали, що враховуючи хороший стан м'язів №93, він може бути коротшим.

7 січня гонщик Honda розпочав тренування зі зміцнення та стабілізації м’язів верхньої частини тулуба та травмованого плеча, етап реабілітації, який продовжили дотепер, коли він отримав зелене світло для тренування на мотоциклі.

Взимку,  як він сам визнав під час презентації команди Repsol Honda, іспанцю довелося лише дивитись на мотоцикли та триматися подалі від треків. Проте, після того, як він повернувся до тренувань на мотоциклі, Маркес, здається, готовим сісти на свій RC213V наступного тижня у Малайзії.

1/12

У 2008 році Марк Маркес дебютував у Великих Призах у класі 125 куб.см, коли йому було лише 15 років. Його першим мотоциклом був KTM команди Repsol, одразу з номером 93. Результат першого сезону: 13-те місце, один подіум і 63 бали.

2009 - KTM (клас 125 куб.см)

2/12

Наступного року іспанець змагався на мотоциклі, на лівреї якого було ще більше помаранчевого кольору - KTM команди Red Bull KTM Motorsportм Биком KTM Motorsport. З цим байком він здобув свою першу поул-позицію у класі 125 куб.см, чемпіонат завершив на восьмому місці.

2010 - Derbi (клас 125 куб.см)

3/12

На третій сезон він досяг успіху - у віці 17 років Маркес став чемпіоном світу класу 125 куб.см за кермом Derbi команди Red Bull Ajo Motorsport.

2011 - Suter (Moto2)

4/12

У 2011 році Маркес перейшов до Moto2. Іспанець не збирався чекати і вже у перший рік у проміжному класі боровся за титул. Сезон він закінчив як віце-чемпіон, поступившись чемпіону того року Штефану Брадлю 23 бали. На мотоциклі Suter Honda команди Team Catalunya Caixa Repsol він виграв сім із 15 гонок.

2012 - Suter (Moto2)

5/12

Наступного року він виграв корону у проміжній категорії - на Honda Suter у складі команди Team Catalunya Caixa Repsol. Він виграв свій другий титул у чемпіонаті після дев'яти перемог із 17 можливих.

Міжсезоння 2012-2013 - Honda (MotoGP)

6/12

Після виграного титулу Moto2, перед тим, як перейти до MotoGP наступного року, Маркес дебютував із Honda у HRC – під час міжсезоння його ліврея була переважно білого кольору.

2013 - Honda (MotoGP)

7/12

З тим самим стартовим номером 93 на RC212V Маркес переходить до прем’єр-класу у 2013 році. Його перший сезон не міг бути кращим – він одразу виграє титул!

2014 - Honda (MotoGP)

8/12

Маркес вирішує зберегти номер 93 попри здобутий попереднього року титул – він продовжує робити історію, виграє другий титул королівського класу зі значною перевагою. Іспанець перемагає в усіх перших десяти гонках, а до кінця сезону збільшує кількість виграних Гран Прі до 13.

2015 - Honda (MotoGP)

9/12

У 2015 році RC212V не може протистояти Yamaha попри відмінне поліпшення Маркеса у другій половині сезону. Гонщик Honda завершує рік із третім результатом позаду чемпіона світу Хорхе Лоренсо та віце-чемпіона Валентино Россі.

2016 - Honda (MotoGP)

10/12

2016 залишиться сезоном із найбільшою кількістю переможців протягом сезону та багатьма падіннями. За цих обставин Маркесу вдається залишатись стабільним та уникати аварій. Результатом став третій титул прем’єр-класу з перемогами у п’яти гонках і одним фінішем із нулем.

2017 - Honda (MotoGP)

11/12

У 2017 році Маркес виграв четвертий титул протягом п'яти сезонів MotoGP. Але цього разу загроза його чемпіонству була не з боку Yamaha, у гонщиків якої почався тривалий період із численними проблемами. Головним суперником Марка у чемпіонаті став пілот Ducati Андреа Довіціозо. Італієць запропонував сильний опір до останнього етапу року, але у підсумку був змушений поступитись іспанцю. Обидва гонщики завершили сезон з однаковою кількістю перемог протягом сезону - по шість кожний.

2018 - Honda (MotoGP)

12/12

Суперники чемпіона стали слабшими у 2018 році - Маркес достроково здобуває п'ятий титул у шести сезонах у королівській категорії. З дев'ятьма перемогами іспанець домінує над рештою стартової решітки. 2019 рік він почне фаворитом. На його мотоциклі все ще буде стартовий номер 93.

Додаткова галерея:

Окрім швидкісних шосейних мотоциклів Маркес їздить і на інших. На двох колесах він любить ганятись не лише по асфальту, а також по ґрунтових трасах та бездоріжжю.