Маркес став кращим у перший день тестів на Філліп-Айленді

У початковий день других передсезонних тестів MotoGP чинний чемпіон світу посів перше місце. На останніх хвилинах другим став Валентино Россі, а третім Андреа Янноне.

Сьогодні на Філліп-Айленді з 9:45 ранку до 5:45 вечора тривав перший день других передсезонних тестів MotoGP.

Зранку температура повітря досягла лише чотирнадцять градусів. Це набагато менше, ніж зазвичай влітку, коли за календарем проходить вікенд в Австралії, тому більшість гонщиків вирішила почекати, поки температура підвищиться задля уникнення зайвого ризику впасти на холодному асфальті.

Першими на трасу виїхав Скотт Реддінг, а потім його товариш по команді Даніло Петруччі. Із часом ставало тепліше і все більше гонщиків виїжджали на трек.

Через майже дві години після початку першу позицію із 1:30.721 посідав Андреа Довіціозо на Ducati GP17.  На 0,051 сек. гіршим був інший гонщик італійського виробника Ектор Барбера. Останнім у топ-3 був Маверік Віньялес, на 0,019 сек. поступившись іспанцю.

Гонщик Yamaha протягом першої години очолював таблицю і залишався лідером майже до півдня, коли гонщик Honda Дані Педроса зробив коло 1:30.282 і випередив свого краянина на 0,078 сек.

Його товариш по команді Марк Маркес піднявся на четверту позицію (+0,320 с), поступившись Довіціозо, якому вдалося утриматись на третій позиції.

Через годину Віньялес повернув собі першість із 1:29.990 – він першим перетнув межу 1 хв 30 с. Цей час був кращий за коло Маркеса (1:30.189), з яким він минулого року здобув поул-позицію.

Але утриматись лідером Віньялесу не вдалося, бо після поновлення тренувань, які були зупинені червоним прапором задля відновлення захисного бар’єру із шин у 6-му повороті після аварій Альваро Баутіста і Сема Лоуса, Маркес піднявся на перший рядок таблиці з результатами із колом 1:29.873.

Пізніше Маркес покращив свій час майже на пів секунди до 1:29.497 на початку останньої години. Він утримався на першій позиції, коли на останній хвилинах багато хто з гонщиків помітно прискорився.

Одним із тих, хто покращився під самий кінець, був Россі, який залишався поза межами топ-10 протягом двох перших годин. Гонщик Yamaha спочатку піднявся на п'яте місце з 1:30.305, потім опустився на шосте місце, коли Андреа Янноне за дві хвилини до кінця випередив краянина. Останнє коло 1:29.684 дозволило Доктору завершити перший день тестів другим.

Гонщик Suzuki тривалий час був поза межами топ-10, але зробив прорив на останніх хвилинах і у підсумку завершив тренування третім.

Маверік Віньялес став четвертим після невдалої спроби поліпшити в останню годину.

Кратчлоу також вдалося прискоритись під кінець - він піднявся до третьої позиції за 10 хвилин до кінця, але у підсумку опустився на п'яте місце.

Данило Петруччі був п'ятим на останніх хвилинах, але потім опустився до шостого. Дані Педроса завершив сьомим попереду Андреа Довіціозо на восьмому місці.

Джек Міллер непогано прискорився в кінці дня і піднявся на сьоме місце з 1:30.426, але опустився до дев'ятого після перестановок останніх хвилин.

Останнім в топ-10 став Йоннас Фольгер. Гонщику Tech 3 Yamaha вдалося випередити Хорхе Лоренсо, який став 11-им.

Найкращим із двох Aprilia став Алейш Еспаргаро із 14-м місцем на 1,3 с гірше за найкращий час, у той час як його брат Поль став кращим гонщиком КТМ із 17-м місцем і відставанням у 0,4 с від брата.