MotoGP 2016: оцінки гонщикам від редакції Motorsport.com Україна

12 груд. 2016 р., 09:20

Цього року на стартову решітку виходили 29 гонщиків. Українська редакція Motorsport.com оцінила виступи кожного з них. До вашої уваги перша частина підсумків, до якої потрапили ті, хто залишився поза межами двадцятки нашого рейтингу.

29. Хавьєр Форес, Ducati. 29-ме місце у турнірній таблиці, 0 очок

1/9

30-ти річний іспанець, чемпіон німецького Супербайку та європейського Суперстоку, котрий завершив перший сезон WSBK 2016 року на дев’ятому місці, виступаючи за команду Barni на Ducati, провів один вікенд MotoGP замість травмованого Лоріса База. На Гран Прі Сан-Маріно він був останнім у всіх тренуваннях і у кваліфікації, а гонку не завершив через проблеми із мотоциклом, зійшовши після 15-ти кіл.

28. Міка Калліо, KTM. 28-ме місце у турнірній таблиці, 0 очок

2/9

Тестовий гонщик австрійського виробника провів дебютний для КТМ Гран Прі. На всіх практиках фін був останнім, але на кваліфікації йому вдалося стати 20-им попереду двох суперників. На жаль, він зійшов з гонки після 19 кіл через несправність RC16.

27. Майк Джонс, Ducati. 27-ме місце у турнірній таблиці, 1 очко

3/9

Чемпіон австралійського Супербайку провів два вікенди у MotoGP із командою Avintia замість Ектора Барбера, поки той замінював травмованого Андреа Янноне у заводський команді Ducati. Дебютний виступ в Японії завершився 18-им місцем, а в домашньому Гран Прі він навіть здобув одне очко за фініш на 15-му місці. Гонщик залишився дуже задоволеним короткостроковим перебування у прем’єр-класі та сподівається, що воно стане справжнім поштовхом його кар'єри.

26. Хіросі Аояма, Honda. 25-те місце у турнірній таблиці, 1 очко

4/9

Тестовий гонщик брав участь у двох гонках цього сезону – на Мотегі та на Сепангу. Участь у домашньому вікенді стала, хоча й приємною, але несподіванкою для місцевого райдера, оскільки Honda зв'язалась із 34-річним Аояма з пропозицією замінити травмованого в аварії під час другої практики Гран Прі Японії Дані Педросу. Японцю бракувало досвіду тривалих навантажень, адже він повернувся на трасу після річної перерви. Домашнє Гран Прі принесло йому багато позитивних вражень, а для команди він здобув один бал за п'ятнадцяте місце. В Малайзії йому було важче, він фінішував 16-им поза очкової зони. Тепер після Сепангу на рахунку Аояма 70 стартів у MotoGP, серед яких найкращим фінішем залишається четверте місце в Хересі у 2011 році.

25. Алекс Лоус, Yamaha. 24-те місце у турнірній таблиці, 3 очка

5/9

Гонщик команди Yamaha чемпіонату світового Супербайку, який зробив лише 12 кіл на прототипі MotoGP на треку Брно в якості винагороди за перемогу у «Suzuka 8 годин», дебютував на рідній землі у Сільверстоуні, виступаючи замість Бредлі Сміта, котрий отримав травму коліна під час аварії на практиці гонки на витривалість «8 годин Ошерслебене». На Гран Прі Великої Британії Лоус заробив команді Tech 3 Yamaha три очки, фінішувавши на 13-й позиції. В Мізано, на жаль, британець зазнав аварії на восьмому колі, хоча був значно кращим, ніж у Сільверстоуні. Свій третій вікенд в Арагоні він пропустив через травму стопи, яку отримав під час аварії у ході третьої практики. Свій власний чемпіонат WSBK Алекс завершив на 12-му місці.

24. Катсуюкі Накасуга, Yamaha. 23-тє місце у турнірній таблиці, 5 очок

6/9

Накасуга виграв шість титулів із Yamaha в японському Супербайку і допоміг японському виробнику перемогти у «Suzuka 8 годин» у 2015 і 2016 роках. 35-річний гонщик скористався вайлдкард для участі в домашньому Гран Прі за команду Yamalube Yamaha Factory Racing Team. Це була його сьома гонка MotoGP і п'яте Гран Прі Японії. Всі попередні шість гонок він закінчив із очками і навіть шокував уболівальників фінішем на другому місці у дощовій гонці у Валенсії - фіналі сезону 2012 року. Під час практик посідав місця біля п’ятнадцятого, на старті був шістнадцятим, завершив гонку одинадцятим і здобув п’ять очок. Переконливий результат, як для виступу раз на рік.

23. Нікі Хейден, Honda. 26-те місце у турнірній таблиці, 1 очко

7/9

Чемпіон 2006 року MotoGP Нікі Хейден цього року провів два вікенди у великих призах. Перший раз він замінював травмованого Джека Міллера у Marc VDS на Гран Прі Арагона. Гонщик світового Супербайку не очікував, що йому буде настільки важко. Йому пощастило залишитись неушкодженим під час аварії у третій практиці, коли він ледь не потрапив під ковзаючий мотоцикл Пола Еспаргаро, якого зніс Марк Маркес під жовтими прапорами. Він фінішував у очковій зоні п’ятнадцятим на 40 секунд позаду переможця і здобув один бал, що у цьогорічному чемпіонаті для першого досвіду є «помітним досягненням». Якщо в Японії з урахуванням часових обмежень Honda замінила травмованого Педросу тест-гонщиком Хіроші Аояма, то в Австралії заводська команда вирішила запропонувати мотоцикл іспанця Хейдену, котрий мав вільний від перегонів вікенд у Супербайку. Попри всі обіцянки власній команді американець не зміг відмовитись від цієї пропозиції. На Філліп-Айленді він був серед групи, яка вела запеклу боротьбу за сьоме місце у фінальній частині гонки, але на початку передостаннього кола Міллер завадив обгону Хейдена, «зачинивши хвіртку» супернику. Після контакту американець опинився на землі і зійшов. Він не здобув для Honda жодного очка, але його боротьба у топ-10 протягом вікенду свідчить про те, що його тимчасове повернення до прем'єр-класу пройшло добре, а він досі знаходиться у хорошій формі. Власний чемпіонат Хейден завершив п’ятим.

22. Йонні Ернандес, Honda. 27-ме місце у турнірній таблиці, 20 очок

8/9

Ернандес повернеться до Moto2 у 2017 році після втрати свого місця в Aspar MotoGP, де його замінить Карел Абрахам. Іспанська команда сказала, що не була вражена результатами колумбійця у 2016 року у порівнянні із його товаришем по команді Юджином Лаверті, котрий завершив чемпіонат 13-им. Найкращими результатами Ернандеса були два одинадцятих місця. У поточному сезоні він здобув лише 20 очок - найменшу кількість балів серед гонщиків, котрі мають повноцінні контракти.

21. Тіто Рабат, Honda. 21-е місце у турнірній таблиці, 29 очок

9/9

Рабат долучився до MotoGP, погодившись на пропозицію своєї команди перейти у вищий клас, де отримав Honda RC213V в заводській комплектації. Перший сезон MotoGP був складним для іспанця і через необхідність адаптації до потужного байка та нових умов боротьби, і через травму, отриману майже на початку сезону. В травні в Муджелло Тіто зламав ліву ключицю в аварії під час третьої практики і пропустив Гран Прі Італії. Ще вісім разів він не здобував за вікенди жодного очка - два рази зазнавав аварії і сходив, а шість разів фінішував поза очкової зони. Двічі – в Чехії та в Аргентині – 27-річний гонщик фінішував у топ-10 і обидва рази були в дощових гонках. Його найкращим результатом сезону стало дев’яте місце та сім очок на Термас де Ріо Ондо.