Гран Прі Нідерландів: Россі переміг із відривом у 0,063 секунди

Валентино Россі виграв етап MotoGP в Ассені, випередивши Даніло Петруччі усього на 0,063 секунди.

У першій фазі заїзду лідирував володар поулу Жоанн Зарко, якого невідступно переслідували Марк Маркес, Валентино Россі і Данило Петруччі - останні двоє ще на старті обмінялися позиціями.

На 11-му колі Россі пішов у атаку на Маркеса і вийшов на друге місце. Колом пізніше Россі випередив Зарко і вийшов у лідери, після чого приголомшений француз досить швидко втратив ще дві позиції і опустився на четверте місце, пропустивши Маркеса і Петруччі.

За 11 кіл до фінішу Петруччі випередив Маркеса і вийшов на друге місце. За три кола Маркес пропустив ще й Андреа Довіціозо, який до цього встиг пройти Зарко.

У цей момент над автодромом почав накрапати дощ, і гонщикам було дозволено заїхати в бокси і змінити мотоцикли. Але лідери, крім Зарко, вважали за краще цього не робити.

Після цього Россі довелося стримувати натиск Петруччі, Довіціозо і Маркеса. Найактивнішим був Петруччі, який незадовго до фінішу встиг навіть полідирувати. Але останнє слово все ж таки залишилося за Россі. Фінішував він, до речі, з мікроскопічним відривом у 0,063 секунди від суперника.

Боротьбу за третє місце виграв Маркес, який на фінальних колах успішно поборовся з Келом Кратчлоу - британець у другій половині гонки різко підвищив темп і наздогнав утікачів - і Довіціозо, які стали четвертим і п'ятим відповідно.

Хорхе Лоренсо, який почав гонку з 21-ї позиції, фінішував 15-м.

Що ж стосується Маверік Віньялеса, то він ще в середині дистанції зловив лоусайд і зійшов. Їхав він у той момент у середині першої десятки з непоганими перспективами на п'яте місце.