Гран Прі Австрії: Довіціозо став найкращим за підсумками першого дня

Боротьбу на останніх хвилинах виграв Андреа Довіціозо, який випередив Маверіка Віньялеса після картатого прапора.

Через частково вологу, частково суху трасу за перші п'ятнадцять хвилин виїхали на трасу і проїхали залікові кола лише п’ять гонщиків, найкращим з яких після третини часу був Лоріс Баз із 1.26,785.

Трек підсихав, і до середини тренування бокси залишили всі гонщики. Після пари розігрівочних кіл до цього моменту таблицю очолив Марк Маркес (1.25,530).

У другій половині практики темп гонщиків помітно збільшився. За п'ятнадцять хвилин до кінця, як і раніше, Маркес посідав найвищий рядок, але вже з часом майже на секунду меншим: 1.24,649.

На останніх хвилинах Маркеса спочатку на 0,003 секунди випередив Жоанн Зарко. Наступним на першу позицію піднявся Хорхе Лоренсо з 1.24,572.

В останні дві хвилини Зарко з Лоренсо боролись за найкращий результат – гонщик Yamaha обійшов представника Ducati, але у підсумку найкращими стали не вони.

Наприкінці сесії таблицю з результатами очолював Маверік Віньялес, але боротьбу за першість на заключному колі виграв Андреа Довіціозо. Його коло 1.24,046 стало найкращим результатом за підсумками дня.

Віньялес завершив п’ятницю з другим часом на 0,234 секунди гірше за гонщика Ducati. Третє місце посів Дані Педроса, який також прискорився на останніх колах.

Четвертим став Жоанн Зарко, п’ятим Хорхе Лоренсо. Через помилку Маркес виїхав у гравій і, хоча й уникнув падіння, не зміг покращити свій час і залишився на шостій позиції.

Сьоме місце з колом на 0,019 секунди гіршим за Маркеса посів Кел Кратчлоу. Британцю вдалося обійти Алейша Еспаргаро, Скотта Реддінга та Альваро Баутісту, які посіли решту місць у топ-10.

За підсумками двох практик до другої кваліфікації поки проходять дев’ять перших гонщиків другої практики та лідер першого тренування Ектор Барбера.

Валентино Россі залишився поза другою кваліфікацією. У другій практиці він знову був 12-м і вдруге позаду гонщика KTM Пола Еспаргаро.