Гран Прі Британії: Довіціозо виграв гонку, Маркес зійшов

Андреа Довіціозо виграв гонку на Сільверстоуні у напруженій боротьбі з Валентино Россі та вийшов у лідери чемпіонату, скориставшись сходом Марка Маркеса.

Марк Маркес, Валентино Россі та Кел Кратчлоу стартували з перших місць. Найкраще з них рушив з місця італієць: Россі вийшов у лідери гонки.

На перших колах Россі відірвався від переслідувачів на одну секунду, залишивши їх розбиратися між собою.

Спершу активнішим був Віньялес. На першому колі він вийшов на третю позицію, а на третьому колі обігнав Маркеса та став другим.

Позаду почав прориватися Андреа Довіціозо, котрий спершу обійшов Хорхе Лоренсо, потім Кела Кратчлоу, а на 5-му колі пройшов і Маркеса та став третім позаду двох Yamaha.

Після цього ситуація в гонці стабілізувалася, а посеред дистанції перевага Россі почала скорочуватися, і він вже вигравав менше секунди у найближчого конкурента.

Італійцю допомагало те, що переслідувачі продовжували боротьбу між собою. Так, на 11-му колі боротьба за другу позицію знову загострилася. Довіціозо почав атакувати Віньялеса, декілька разів гонщики обмінялися позиціями, але зрештою Андреа став другим. А буквально через коло Маверік пропустив вперед ще й Маркеса та став четвертим.

За сім кіл до фінішу сталася надважлива подія для всього чемпіонату: Маркес зійшов через відмову двигуна. Внаслідок цього Довіціозо, який йшов другим позаду Россі, отримував віртуальне лідерство у чемпіонаті.

Андреа вже був поруч з Валентино та програвав йому лише три десяті секунди. Але Россі також боровся за власний чемпіонат, тому не збирався нічого дарувати співвітчизнику.

За три кола до фінішу Довіціозо вийшов на відстань атаки та по суті з першої ж спроби випередив Россі та вийшов на перше місце. на тому ж колі Валентино пропустив і свого напарника Віньялеса.

До фінішу гонки лідери залишалися близькими один до одного, але до реальних спроб атак справа не дійшла.

Довіціозо отримав лідерство у чемпіонаті з перевагою у дев'ять очок над Маркесом.