Гран Прі Німеччини: Марк Маркес здобув восьму поспіль перемогу на Заксенринзі

Після боротьби з Йонасом Фольгером переможцем останньої перед літньою перервою гонки став Марк Маркес. Третім став Дані Педроса.

Зі старту Дані Педроса та Хорхе Лоренсо дісталися першої трійки позаду Марка Маркеса. Йонас Фольгер був четвертим на перших колах, але на третьому колі обійшов Лоренсо, а вже через кілька поворотів очолив гонку.

Маркес не поступався Фольгеру і їхав поруч із ним. За кілька хвилин, скориставшись помилкою німецького гонщика, який широко зайшов у поворот, гонщик Honda повернув собі першість. На останніх колах відстань між ними почала збільшуватись. У підсумку Маркес перетнув старт-фінішну лінію на більш ніж три секунди попереду Фольгера і здобув восьму поспіль перемогу з поула, з якою став лідером чемпіонату.

Педроса хоч і відстав від двох перших гонщиків, але утримався на третій позиції до фінішу.

Якщо із трійкою лідерів все було більш-менш зрозуміло з перших кіл, то боротьба за наступні кілька місць була жорсткою і тривала майже до фінішу.

Спочатку першим у другій групі був Даніло Петруччі. Позаду гонщика Ducati їхав Валентино Россі, який також відіграв три позиції і дістався шостого місця позаду. Россі прискорювався і на шостому колу почав атакувати Петруччі, залишивши позаду колишнього товариша по команді Лоренсо.

До боротьби двох італійців долучився Андреа Довіціозо - вони вдвох обійшли сателітний Ducati. Россі, діставшись четвертої позиції, опинився позаду Педроси, який на то момент вже значно відстав від пари лідерів.

До середині гонки другу групу наздогнав Маверік Віньялес і з кількома атаками дістався шостого місця позаду Довіціозо, залишивши позаду Алейша Еспаргаро, який боровся за місце у топ-5 із перших кіл.

Довіціозо разом із Віньялесом атакували Россі протягом кількох кіл. Кілька разів гонщики обмінювались позиціями. Віньялес, який починав з 11-го місця, на останніх колах очолив цю групу і фінішував четвертим попереду Россі.

На останніх колах їх наздогнав Альваро Баутіста, який обійшов спочатку заводського Ducati Довіціозо, а потім і Aprilia – він фінішував шостим. Сьомим гонку завершив Алейш Еспаргаро, восьмим Довіціозо.

Жоанн Зарко починав із 19-го місця, протягом гонки відіграв десять позицій і закінчив дев’ятим попереду Кратчлоу. Лоренсо, який боровся у групі лідерів на початку, у підсумку посів 11-те місце на фініші.

Три гонщики не дісталися фінішу. Ектор Барбера зійшов з гонки на першому колі. Два райдери зазнали аварій - Сем Лоус та Андреа Янноне.

Отже, після дев'ятого етапу знову змінився лідер чемпіонату, хоча відстань між першими чотирма гонщиками ще зменшилась і становить зараз 10 очок.

Турнірну таблицю з 129 балами очолює Марк Маркес. Маверік Віньялес утримався на другому місці і поступається чинному чемпіону світу п'ять очок. Андреа Довіціозо опустився на третє місце з 124 очкам, що лише на один бал менше за суперника попереду. На рахунку Валентино Россі 119 очок. Отже, чемпіонат досі залишається відкритим.

Дані Педроса посідає п'яте місце з 103 очками - скоріш за все, він цього року вкотре залишився поза боротьби за титул.

Найкращим сателітним гонщиком залишається Жоанн Зарко на шостому місці з 84 очками. Але відтепер позаду нього знаходиться його товариш по команді Йонас Фольгер з 71 балами, отже, боротьба за найкращого гонщика незалежної команди та найліпшого дебютанта також триває.