Гран Прі Сан-Маріно: Петручі став лідером другої практики

Гонщики Ducati та Honda продовжили домінувати. Марк Маркес зазнав аварії на останніх хвилинах і втратив лідерство. Переможцем за підсумками дня став Даніло Петруччі, який на 0,006 секунди випередив Маверіка Віняьлеса.

У другій практиці гонщики були швидшими за ранішнє тренування з перших хвилин.

Із самого початку Марк Маркес піднявся на найвищий рядок таблиці попереду Андреа Довіціозо. Іспанець кілька разів зменшував свій час швидкого кола поки з 1.33,475 не закріпився на позиції лідера.

Як і вранці, найшвидшими були Honda і Ducati. На початку Дані Педроса був третім, а от серед гонщиків на італійських байках найліпшим був Даніло Петруччі - на другій позиції на 0,199 секунди позаду Маркеса. Андреа Довіціозо посідав четвертий рядок.

Коли минула перша третина сесії, п’ятим був Маверік Віньялес, а от позаду нього були ще два Ducati – Мікеле Пірро та Хорхе Лоренсо.

У середині тренування, поки більшість гонщиків була у боксах, Педроса намагався поліпшити свою позицію. Після кількох спроб йому вдалося піднятися на друге місце з 1.33,668, лише на 0,006 секунди випередивши Петруччі.

У другій половині тренування до останніх хвилин ситуація на найвищих позиціях таблиці з результатами майже не змінювалась. На кілька десятих зменшив час кола Віньялес, це дозволило йому піднятись на п’яту позицію на 0,553 секунди позаду найшвидшого кола лідера Маркеса.

Перед тим, як гонщики повернулись на трасу після другого піт-стопу, єдиний цього вікенду гонщик заводської Yamaha Віньялес без зміни позиції зменшив свій час ще на долі секунди.

Останні хвилини другої практики більше нагадували кваліфікацію. За прогнозом погоди у суботу ймовірні опади. У такому випадку місця у кваліфікаційних заїздах визначатимуться за результатами п’ятничних тренувань.

Маркес намагався збільшити свою перевагу над суперниками, але помилився і зазнав лоусайду на першому ж колі третього виїзду.

Поки лідер чемпіонату повернувся до босів за другим байком, Лоренсо піднявся на друге місце з 1.33,633, що було на 0,158 секунди гірше часу гонщика Honda.

Педроса на відміну від першого тренування залишався на вищих рядках до кінця, і з заключними колами піднявся на першу позицію. Але йому не вдалося утриматись на ній навіть хвилини – Петруччі та Довіціозо поліпшили його швидке коло.

До картатого прапора час сателітного Ducati не вдалось поліпшити жодному гонщику – Петруччі став найшвидшим за підсумками першого дня.

Віньялес з останніми спробами покращився до другого місця. Йому бракувало лише 0,005 секунди щоб випередити лідера.

Третє місце залишилось за Довіціозо, четверте за Педросою. Через аварію Маркес не зміг збільшити свій попередній результат і у підсумку став п’ятим.

У середині тренування після високошвидкісної аварії у гравії опинився Кел Кратчлоу. На щастя, британець не отримав жодних ушкоджень. Він повернувся на трасу і продовжив заїзд після падіння, але прискорився лише на останніх колах і зміг дістатися тільки шостого місця.

Восьме місце виборов Мікеле Пірро попереду ще одного Ducati Лоренсо. Дев’ятим за темпом став Андреа Янноне. Останнє місце у топ-10 на останніх хвилинах неочікувано виборов Тіто Рабат.

Алейш Еспаргаро виїхав на трасу з обтічником нового дизайну, встановленим на його Aprilia. Він посів 11-те місце на 0,601 позаду найшвидшого гонщика першого дня вікенду Петруччі.

Перше тренування закінчилось кількома послідовними аваріями, і вже після кількох початкових кіл Сем Лоус зазнав другої аварії за день. Лоус не встиг прибрати свій мотоцикл із зони вильоту, як поруч із ним впав Джек Міллер. За 15 хвилин до кінця впав Алекс Рінс.