Гран Прі Сан-Маріно: Віньялес здобув поул, Маркес впав

Володарем поула на Гран Прі Сан-Маріно став Маверік Віньялес. Марк Маркес зазнав аварії на останніх хвилинах і стартуватиме третім позаду Андреа Довіціозо.

На початку першої кваліфікації найшвидшими були Альваро Баутіста та Джек Міллер. Йонас Фольгер був третім і лише на 0,075 секунди позаду гонщика Honda.

На останніх хвилинах Лоріс Баз проїхав коло, яке було лише на 0,06 секунди гірше другого результату.

Останні секунди стали вирішальними для гонщиків першої кваліфікації. Міллер піднявся на першу позицію, але його результат поліпшив спочатку Фольгер, а потім і Альваро Баутіста.

Хоча час Фольгера був найкращим, але він був скасований, через що гонщик опустився на шосту позицію. Так само межі траси під час своєї найліпшої спроби порушив Міллер, через що він став четвертим.

Отже, до другої кваліфікації пройшли Баутіста та Карел Абрахам, який був поза топ-3 потягом заїзду.

Два гонщики не змогли показати найліпші результати через аварії. На початку Q1 впав Сем Лоус – вчетверте за два дні вікенду, а на останніх хвилинах Пол Еспаргаро.

Друга кваліфікація

Маверік Віньялес почав сесію з колом 1.33,315. Іспанець поступився Дані Педросі та Даніло Петруччі, але з наступною спробою знову повернув собі першість, першим перетнувши межу 1 хвилина 33 секунди.

З першими колами Марк Маркес був поза першої трійки, але у середині заїзду зміг проїхати коло на 0,016 секунд швидше за Віньялеса і посів першу позицію.

Хорхе Лоренсо залишався на трасі, поки решта гонщиків заїхали у бокси, щоб змінити шини або мотоцикли для вирішального виїзду на останніх хвилинах. Він був третім і два сектори проїхав з найкращим результатом, але втратив час на третьому і залишився на місці позаду Віньялеса.

Андреа Довіціозо, який в останній практиці на останніх секундах обігнав Маркеса, за хвилину до кінця кваліфікації так само випередив одразу трьох іспанців – Маркеса, Віньялеса та Лоренсо.

Віньялес був налаштований не поступатись – він поліпшив час гонщика Ducati і посів першу позицію.

Кваліфікація закінчилась драматично для чинного чемпіона Маркеса. Намагаючись стати найкращим, він зазнав аварії на останньому колі.

Маверік Віньялес, єдиний гонщик заводської Yamaha, став володарем поула на домашньому для його товариша по команді Валентино Россі Гран Прі, який через травму не бере у ньому участь.

Поруч із ним з першого ряду стартуватиме Довіціозо, який став другим, і Маркес - він третій.

Місця на другій лінії посіли Кел Кратчлоу, Хорхе Лоренсо та Жоанн Зарко. Картчлоу став найкращим серед незалежних гонщиків.

З третьої лінії стартуватимуть Дані Педроса, Даніло Петруччі та Алейш Еспаргаро. Альваро Баутіста, Мікеле Пірро та Карел Абрахам посіли останні місця у другій кваліфікації і стартуватимуть з четвертої лінії.