Битва за титул наближається до фіналу: претенденти

Гран Прі Сан-Маріно суттєво вплинув на боротьбу за титул - кількість претендентів із реальними шансами на перемогу у чемпіонаті зменшилась до трьох гонщиків

Ganador de la pole Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing, segundo Andrea Dovizioso, Ducati Team, tercero Marc Márquez, Repsol Honda Team

У середині цього сезону найкращих чотирьох гонщиків MotoGP у турнірній таблиці поділяли лише 10 очок. Насправді, різниця між першим і п'ятим, яким був Дані Педроса, на рахунку якого було на 26 очок менше за лідера, також була найменшою різницею на аналогічний момент за попередню історію чемпіонату.

Через чотири гонки два претенденти на титул вибули з цього переліку. Валентино Россі був відсутній у Мізано через травму, а Педроса фінішував лише 14-м, за що отримав лише два бали. Після минулого вікенду з теперішнім лідером турнірної таблиці Марком Маркесом їх поділяють 42 і 49 балів відповідно. З урахуванням того, що попереду лише п’ять гонок, а найбільше можна здобути 125 очок, їм не вдасться наздогнати суперників. Тим більш, що Россі пропустить і наступну гонку в Арагоні.

Проте пристрасті навколо боротьби за чемпіонство через це не стали меншими. Чемпіонат для Маркеса і Андреа Довіціозо, які зараз посідають два перших місця, можна сказати починаються з нуля, оскільки вони вдвох мають по 199 балів. Трохи позаду них на третій позиції знаходиться Віньялес, який має на 16 очок менше. Цю різницю можна ліквідувати. Крім того, він вже робив це у минулому, коли став чемпіоном Moto3 у 2013 році.

Якщо брати до уваги тенденцію розвитку подій цього року, не слід виключати жоден із варіантів, але хто з трійки лідерів, яка продовжує боротьбу за титул, має більше шансів на успіх? Згадаємо, що кожен з них здобув за останні чотири роки у Великих Призах.

Марк Маркес

Marc Márquez, Repsol Honda Team
Марк Маркес, Repsol Honda Team

З перемогою у Мізано він наздогнав за кількістю виграних гонок Довіціозо, який до цього був гонщиком з найбільшою кількістю перемог у 2017 році.

Каталонець поступово нарощував свою міцність цього сезону. Після двох перших Гран Прі він поступався Віньялесу 37 очок, але перед ліньою перервою хоч і з мінімальною перевагою у п'ять очок над іспанським гонщиком Yamaha очолив чемпіонат.

Після двох гонок другої половини сезону - на Ред Булл Ринзі та у Брно - Маркес посідав друге місце у турнірній таблиці і програва 9 балів Довіціозо. З третього вікенду Гран Прі Америк до Австрії він здобув на 61 бал більше за свого співвітчизника. Через двигун, який вибухнув у Сільверстоуні, гонщик Honda знову втратив лідерство у чемпіонаті у чемпіонаті, але відновив її після останньої гонки з блискучою перемогою над Даніло Петруччі.

У Великих Призах, які залишились попереду, може статися все, що завгодно. Він єдиний, хто хоч раз виграв на кожному з них, але його перемоги чергувалися зі сходами. У 2013 році він здобув найбільшу кількість очок за останні п’ять гонок – 81, в от у  2015 році його рахунок поповнився лише на 58, що стало його найнижчим показником за часи перебування у MotoGP.

Рік Гран Прі Арагону Гран Прі Японії Гран Прі Австралії Гран Прі Малайзії Гран Прі Валенсії Загальна кількість очок

андреа Довіціозо, Ducati Team

На цьому етапі чемпіонату італієць вже не дивує нікого. Він має таку саму кількість перемог, що і Маркес. Він робить це зі стабільністю, якій можна позаздрити, і саме вона стає його найкращою гарантією на успіх. Дуже мало спільного у теперішнього Довіціозо з тим, яким він був протягом останніх чотирьох років, хоча протягом усього цього часу він перебував у Ducati.

У період з 2013 по 2016 роки зі своїми результатами він був далеко позаду своїх суперників, але минулого року під кінець сезону разом із подіумом в Японії і перемогою у Малайзії він заробив майже стільки очок, що і Марк - 72 проти 75.

У 2017 році він став ще кращим і досяг таких самих або кращих за попередні результатів майже в усіх минулих гонках - крім Аргентини, де зазнав аварії, і Німеччини.

Рік Гран Прі Арагону Гран Прі Японії Гран Прі Австралії ГранПрі Малайзії Гран Прі Валенсії Загальна кількість очок

Маверік Віньялес, Yamaha Factory Racing

Сезон для гонщика Yamaha досі не піддається жодним прогнозам. Взимку він був фаворитом і підтвердив свою відмінну форму перемогами у перших двох гонках. Тоді здавалось, що його шлях до чемпіонства стане легкою прогулянкою, але з того часу іспанець здобув лише три подіуми та єдину перемогу і опустився на третє місце у турнірній таблиці.

Однак, йому гратиме на руку його попередній досвід, бо він вже знає, як можна повернутися до боротьби за чемпіонство. Схожий сезон у каталонця був у 2013 році. Тоді він став лідером після другого вікенду і мав перевагу у 13 очок після четвертого. Потім він втратив перше місце і здобув за три гонки лише 26 очок. Однак, йому вдалося за останні етапи подолати розрив і все-таки здобути титул.

Найбільше очок за останні п’ять гонок він заробив у 2013 році – 96. У 2014 році він здобув на одне очко менше – 95. Хоча це було за часів його перебування у молодших серіях Moto3 і Moto2, минулого року на менш конкурентоспроможному мотоциклі Suzuki він додав до своєї скарбнички 66 очок – ненабагато менше за своїх нинішніх суперників.