На Філліп-Айленді Педросу замінить Хейден

Цього вікенду на Гран Прі Австралії Дані Педросу замінить Нікі Хейден, повернувшись до команди Repsol Honda, із якої він виграв титул MotoGP в 2006 році.

Американець вже брав участь на Гран Прі Арагону, де посів 15-те місце на 40 секунд позаду переможця. Він заміняв Джека Міллера у команді Марк VDS. Гонщик світового Супербайку знову повернеться до прем’єр-класу, але цього разу приєднається до заводської команди і нового чемпіона світу Марка Маркеса, де отримає такий самий, як у нього, мотоцикл HRC.

Хейден брав участь у 216 Гран Прі протягом часів перебування у найвищій категорії чемпіонату, починаючи із 2003 по 2015 рік, і має на своєму рахунку три перемоги і 28 подіумів. Він був присутній під час вікенду на трасі Сільверстоуну, щоб у разі необхідності замінити Джека Міллера, але останній в кінцевому підсумку залишився у гонці, незважаючи на фізичні проблеми, які мав із травмованими рукою та спиною.

Педроса все ще відновлюється після проведеної в Барселоні у суботу операції на зламаній під час жорсткої аварії в п'ятницю в Мотегі ключиці.

В Японії з урахуванням часових обмежень Honda замінила травмованого Педросу тест-гонщиком Хіроші Аояма, але останньому було важко утримувати гоночний темп, через що він посів 15-е місце на хвилину позаду переможця, свого товариша по команді Маркеса.

На цей раз Honda вирішила запропонувати замінити іспанця Хейдену, котрий має вільний від перегонів вікенд у Супербайку, де посідає п'яте місце у турнірній таблиці і на 234 очки поступається лідеру чемпіонату Джонатану Рею.

«Для мене це неймовірно важка робота, але це шанс через десять років після здобуття свого титулу чемпіона світу повернутися до старої «команди мрії», - сказав Хейден.

«Працювати протягом вікенду на Філліп-Айленді із заводською Honda - досить емоційна подія для мене. Я не наважувався навіть думати про це, тому дуже вдячний за цю можливість і довіру, яку Honda надає мені».

Після дострокового здобуття титулу у боротьбі між гонщиками японський виробник намагатиметься стати кращою командою чемпіонату, адже зараз Repsol Honda випереджає на 51 пункт Movistar Yamaha, а також у Кубку конструкторів, де його перевага над Yamaha становить 28 очок.

Поки що належить з'ясувати, хто замінить Педросу на наступному тижні в Малайзії, тому що Хайден зі своєю командою Ten Kate братиме участь у гонках власного чемпіонату в Катарі, де проходитиме останній етап сезону.