Автор: Ruben Zimmermann
Переклав: Марія Галата
18 груд. 2018 р., 17:43

Жоанн Зарко пережив складний нестабільний сезон 2018 року зі злетами та падіннями - він сподівається, що матиме користь із досвіду та буде міцним у свій перший сезон у КТМ.

Другий сезон MotoGP був надзвичайно мінливим для Зарко. Після того, як француз став найкращим новачком 2017 року, припускалось, що сезон 2018-го буде для нього надзвичайно перспективним. Проте у середині року у дворазового чемпіона Moto2 почалась смуга невдач, яка знизила його моральний дух.

«Після фантастичного першого сезону MotoGP я мріяв про перемогу, - сказав Зарко MotoGP.com, - У перших п'яти гонках [2018 року] я був дуже конкурентним».

У перших чотирьох гонках минулого сезону Зарко двічі фінішував другим і після четвертого Гран Прі посідав друге місце у чемпіонаті – лише на 12 очок позаду майбутнього чемпіона світу Марка Маркеса.

У той час Зарко відчував себе дуже близьким до своєї першої перемоги MotoGP.

«Це було гарне відчуття», - згадував він. Але саме під час домашнього вікенду на Ле-Мані настав переломний момент. Зарко виграв поул у кваліфікації, але зазнав аварії у гонці та вперше у 2018 році залишився без очок. Після цього на кілька місяців він опинився поза першими місцями.

«В середині сезону мої проблеми збільшились. Інші вдосконалили свої мотоцикли, що ускладнило боротьбу із суперниками», - пояснив Зарко. Це було «важко прийняти» французу, який дійсно прагнув боротись за перемогу. Протягом усієї європейської частини чемпіонату до кінця вересня найкращим результатом Зарко було лише сьоме місце.

«Коли хтось думає про перемоги, але у підсумку фінішує десятим, він втрачає свою мету», - сказав француз.

«Найгіршим моментом» усього його сезону стали перегони в Австрії на Ред Булл Ринзі.

«Я не відчував, що їду на своєму мотоциклі, бо я боровся з ним, а не із суперниками», - згадував він. Пізніше в Арагоні у нього виникли схожі відчуття.

Зарко став кращим лише на азіатських етапах у жовтні. У Таїланді йому вдалося вибороти п'яте місце – вперше після гонки у Хересі у травні він повернувся до топ-5. У Малайзії на початку листопада він навіть фінішував третім, здобувши свій третій подіум сезону. Фінал у Валенсії із сьомим місцем у гонці також можна вважати непоганим звершенням року, адже за підсумками сезону Зарко посів шосте місце у чемпіонаті та став найкращим приватним гонщиком.

Попри те, що 2018 рік Yamaha був далеко не найкращим мотоциклом на стартовій решітці, Зарко не хоче звинувачувати у своїх слабих виступах у середині сезону виключно матеріал, з яким він працював. Він нагадав, що заводські гонщики змогли отримати кращі результати, ніж він протягом цього складного періоду. Валентино Россі також претендував на «набагато кращу позицію у чемпіонаті».

Доктор у підсумку завершив рік із третім місцем у чемпіонаті світу, а протягом сезону тривалий час боровся за звання віце-чемпіона. «Цей сезон має стати для мене наукою, - пояснив Зарко. – Тепер я знаю клас MotoGP краще та розумію набагато ліпше, що відбувається під час їзди на мотоциклі». Складний досвід сезону 2018 року має допомогти йому стати «сильнішим» у майбутньому. Із 2019 року француз змагатиметься на KTM -  на мотоциклі, з котрим найкращим результатом досі було третє місце у фінальній гонці 2018 року у Валенсії.

13/32

Подіум: переможець гонки Марк Маркес, Repsol Honda Team, третє місце Жоанн Зарко, Monster Yamaha Tech 3