Невирішені питання для останнього Гран Прі сезону

Чи приміряє на себе Honda потрійну корону? Чи підніметься феноменальний Віньялес на подум чемпіонату? Це лише декілька питань, які отримають відповіді тільки на останньому етапі сезону.

Вперше за чотири роки перед останнім етапом чемпіонату короновані чемпіони в усіх трьох дивізіонах: першим був Бред Біндер, який не став очікувати заокеанське турне, аби здобути титул у Moto3; Марк Маркес вирішив питання чемпіонства у прем’єр-класі у Японії; останнім був Йоганн Зарко, який тримав інтригу в Moto2 до Гран Прі Малайзії.

Зрештою остання гонка сезону не буде прогулянкою у парку, адже лишаються питання, на які має бути відповідь. Ми їх і поставимо у нашій галереї.

Чи завершиться смуга Yamaha без перемог?

1/11

Після п'яти перемог у семи перших гонках чемпіонату, остання з яких сталася на Гран Прі Каталонії на початку червня, Yamaha ніяк не може піднятися на першу сходинку подіуму. Серія з десяти гонок, які виграли Honda (7), Ducati (2) і Suzuki (1). Остання спроба буде у Валенсії.

Чи буде десятий переможець?

2/11

Після Лоренсо, Маркеса, Россі, Міллера, Янноне, Кратчлоу, Віньялеса та Педроси дев'ятим переможцем у сезоні став Андреа Довіціозо. Це вже рекорд MotoGP, проте, чи отримаємо ми ще одного переможця, перш ніж опуститься завіса на сцені MotoGP? Відповідь отримаємо у неділю...

Лоренсо чи Віньялес?

3/11

Перше та друге місце чемпіонату вже між собою розподілили Маркес та Россі, але ще необхідно визначити власника останньої сходинки подіуму чемпіонату. Після повернення у форму Маверіка Віньялеса, Хорхе Лоренсо трохи вдихнув повітря у Малайзії, проте наступник ще має шанс його засмутити. Маверік у боротьбі за "бронзу" програє Хорхе 17 очок.

Педроса у топ-5?

4/11

Перемога на Сепанзі дозволила Довіціозо посунути з п'ятого місця Педросу. Після вимушеного пропуску трьох гонок Дані матиме шанс відвоювати своє у Валенсії на трасі, на якій здобув шість перемог у різних категоріях. Пілотів розділяє сім очок. У разі рівності очок вище опиниться Дові, у якого більше подіум.

Дебют KTM

Дебют KTM
5/11

На трасі Валенсії ми побачимо Міка Калліона КТМ RC16. Скориставшись "вайлдкард", тест-пілот перевірить конкурентоспроможність австрійського мотоциклу у боротьбі із іншими байками прем'єр-класу. Це буде перший повноцінний вікенд для виробника, який долучається до великих призів наступного року.

Кратчлоу - кращий гонщик приватної команди?

6/11

Боротьба за титул найкращого райдера сателітної команди не така запекла, адже Кел Кратчлоу (LCR) на 17 очок випереджає Пола Еспаргаро (Tech3). У останнього найкращий результат у сезоні: четверте місце і чотири фініши у топ-5. Англієць, у свою чергу, здобув дві своїх перші перемоги і ще двічі піднімався на подіум.

Чи випередить Барбера пілота заводської Ducati Янноне?

Чи випередить Барбера  пілота заводської Ducati Янноне?
7/11

Після Падіння Янноне в Малайзії Ектор Барбера на скромному GP14.2 нав'язав боротьбу пілоту заводської Ducati на Desmosedici GP2016. Пілот Avintia опинився на найвищому для себе місці у MotoGP - дев'ятому попереду Янноне. Збереже він його, чи ні, але у будь-якому випадку це буде його найкращий результат у MotoGP.

Завершення дуелі Реддінгі-Петруччі

8/11

Гонщики Pramac змагаються у міні-чемпіонаті, в якому той, хто здобуде найбільшу кількість очок після Брно, отримає такий самий мотоцикл, на якому їздитимуть Хорхе Лоренсо і Андреа Довіціозо. Після Малайзії Даніло Петруччі випереджає Скотта Реддінга на 16 очок із однією гонкою, що залишилася попереду. Подолати таку різницю по очках британець не зможе, але аварія, спричинена в Арагоні італійцем, може вплинути на остаточне рішення команди. Отже, хто у вівторок сяде на GP17, вирішиться у неділю.

Подвійна корона для Honda?...

9/11

Дев'ять виграних гонок Honda проти п'яти у Yamaha ще не гарантували перемогу у чемпіонаті конструкторів. У цій класифікації, яка враховує лише найкращий результат кожного виробника, Honda має 21-е очко переваги над Yamaha і може оформити титул у неділю, якщо не станеться чогось екстраординарного.

... чи потрійна?

10/11

А от у чемпіонаті команд ще не все вирішено, адже враховуються очки усіх гонщиків стайні, яка може заробити до 45-ти балів. Заводська Yamaha випередила Repsol Honda у Малайзії, де обидва її пілоти піднялись на подіум, а Маркес після падіння фінішував на 11-му місці. Команди розділяє лише десять очок.

Suzuki попереду Ducati?

11/11

Suzuki опинилася попереду заводської Ducati у Арагоні і спромоглася зберегти третю позицію, незважаючи на перемогу червоних у Малайзії. Їх розділяє лише п'ять очок, і дуель обіцяє бути напруженою до самого фінішу.

Серія MotoGP , Moto2 , Moto3
Подія Гран Прі Валенсії
Трек Valencia Circuit Ricardo Tormo
Гонщики Андреа Довіціозо , Андреа Янноне , Кел Кратчлоу , Дані Педроса , Даніло Петруччі , Ектор Барбера , Хорхе Лоренсо , Марк Маркес , Маверік Віньялес , Мігель Олівейра , Пол Еспаргаро , Скотт Реддінг , Томас Люті , Валентино Россі
Команди Ducati Team , Repsol Honda Team , Team Suzuki Ecstar MotoGP , Yamaha Factory Racing