Парад чемпіонів. Топ-5 подій гоночного вікенду

У цей вікенд визначились чотири чемпіони світових гоночних серій, ще один чемпіон тріумфально повернувся у гонки.

MotoGP – чемпіон-рекордсмен

1/5

В Японії пройшов перший з трьох поспіль завершальних етапів сезону. Деяким, наприклад, Россі таке не сподобалось, і Валентино відверто заявив, що гонки щотижня – погана ідея. Зрештою це не важливо, адже, не дивлячись на третій поул Вале у сезоні, переможцем домашнього для Honda етапу став Маркес. Більше того, у гонці Лоренсо і Россі потрапили у аварію, чим забезпечили іспанцю третій у MotoGP і п’ятий у чемпіонаті титул чемпіона. У свої 23 роки та 242 дня він оновив одразу декілька рекордів. По-перше, він став наймолодшим триразовим чемпіоном MotoGP і її попередників – рекорд тримався з 1964 року, коли у віці 24-х років та 108-ми днів третій титул взяв Майк Хейлвуд. По-друге, Марк став наймолодшим п’ятиразовим чемпіон в усіх дивізіонах – рекорд протримався з 2003 року, тоді таке вдалося Россі у 24 роки і 238 днів.

WRC – четвертий титул Ож’є

2/5

На Ралі Іспанії – єдиному у календарі етапі, що проходить як на гравії, так і на асфальті, також вирішилась доля чемпіонату світу з ралі. У п’ятницю лідирував Сордо, хоча у першій половині дня без жодної перемоги на спецділянці проміжний протокол очолював Ож’є. Себастьяну було важливо не програти більше 12-ти очок Андреасу Мікельсену, аби достроково стати чемпіоном. Проте у суботу Андреас зійшов, а Ож’є зранку скоротив відставання від Сордо до семи секунд, а ввечері вийшов у лідери. Зрештою, француз оформив четвертий титул черговою перемогою на етапі.

Ралі-крос – зі сльозами на очах

3/5

Після першої перемоги Себастьяна Льоба світовий ралі-крос продовжує підносити сюрпризи. Головним питанням було, оформить Маттіас Екстрьом чемпіонство достроково чи залишить розборки з дворазовим чемпіоном з ралі-кросу Петтером Сольбергом до заключного етапу у Аргентині. Ніхто не очікував, що Ерікссон, який стартував з другого ряду, виграє гонку. Перемога Кевіна забезпечила Маттіасу 30-очкову перевагу над Петтером, а з нею і титул чемпіона. Після завершення етапу Екстрьом розчулився і не стримував емоцій.

DTM – німецький чемпіон

4/5

Звісно, Екстрьом не пошкодував, що пропустив фінальний етап DTM у Хоккенхаймі, де він не мав шансів стати чемпіоном. Теоретичні шанси були у Едді Гріна, але основними претендентами стали Едоардо Мортара, якому було необхідно вигравати у обох гонках, та лідер чемпіонату Марко Віттманн. У першій гонці Едоардо завдання провалив, адже не тільки програв її, а і опинився позаду Марко. Шанси ще залишались, і другу запеклу гонку Мортара виграв, але програв титул, адже Віттманн опинився недалеко позаду нього. Німець випередив італійця на чотири очки і став чемпіоном серії.

Італійський GT – повернення чемпіона

5/5

Зазвичай ми не висвітлюємо регіональні перегони, адже вони непопулярні в Україні, але одна подія привернула нашу, можливо приверне і вашу увагу. На італійській трасі в Муджелло пройшов черговий етап місцевої серії GT3. Алекс Занарді, який нещодавно став чотириразовим паралімпійським чемпіоном, повернувся у перегони і не просто повернувся. Він виграв заключний етап італійської серії Super GT3.

Серія MotoGP , DTM , Ралі-Крос , WRC , GT Italiano
Гонщики Алекс Занарді , Андреас Міккельсен , Едоардо Мортара , Кевін Ерікссон , Марк Маркес , Марко Віттман , Маттіас Екстрьом , Майк Хейлвуд , Петтер Сольберг , Себастьян Ож'є , Валентино Россі