Педроса: Я не зміг їхати швидше через проблеми з мотоциклом

Оріоль Пучдемон
Автор: Оріоль Пучдемон
Співавтор: Марія Галата
10 вер. 2018 р., 07:36

Гонщик Honda вважає, що минулої неділі проїхав кращу гонку, ніж коли він виграв у Мізано в 2016 році, хоча зміг фінішувати лише шостим.

Два роки тому Дані Педроса проїхав на цій трасі одну зі своїх найкращих гонок у MotoGP, в якій здобув єдину перемогу у 2016 році. Цього сезону іспанець зіткнувся з багатьма проблемами, через які з початку року лише двічі фінішував на подіумі. На стартовій решітці Гран Прі Сан-Маріно він був восьмим, тому іспанець не покладав значних сподівань на неділю. Але в гонці він показав відмінну боротьбу, майстерно обійшов кількох суперників та на фініші отримав перевагу майже у три секунди над Валентино Россі.

Через два роки після тріумфу Педроса зміг закінчити 12-ту гонку сезону шостим, знову далеко від подіуму, на 17 секунд позаду переможця Андреа Довіціозо. З 11-м місцем у чемпіонаті в іспанця, який оголосив про свою відставку наприкінці сезону, залишається єдине прагнення – виграти одну гонку. Перемога дозволить йому зберегти особистий рекорд - вигравати принаймні один Гран Прі кожного року, що вдавалось йому протягом попередніх 16 сезонів.

Проте до цього дня такий сценарій не виглядає реальним. Сам пілот стверджує, що робить все від себе залежне, але проблема полягає у налаштуваннях його RC213V.

«Зрозуміло, що мої проблеми виникають через налаштування мотоцикла, саме вони не дозволяють мені їхати швидше, - відповів Педроса. – На рівні їзди я зробив все, щоб поліпшити проходження поворотів. Але все одно не зміг скоротити час більше ніж на кілька десятих. Я впевнений, що поліпшення налаштування дозволить зменшити час кола. Хоча ми спробували всі варіанти на багатьох треках, ми не знайшли рішення для поліпшення поведінки мотоцикла у поворотах».

Хоча Марк Маркес очолює чемпіонат з подібним мотоциклом, Педроса вважає, що сьогодні Honda помітно відстає від Ducati, а також не набагато кращий за Yamaha та Suzuki.

«У гонці я їхав поруч із гонщиками Suzuki та Yamaha, спостерігав за контрольними точками. Переді мною був також Кел Кратчлоу, який потім пішов уперед. Спостерігаючи за гонкою, можна певно сказати, що гонщики Ducati мають велику перевагу. Вони явно краще прискорюються, ніж усі ми», - сказав він.

Наступний вікенд проходитиме за два тижні в Арагоні. Теоретично ця траса сприятлива для Honda, але Педроса налаштований не дуже оптимістично та не впевнений, що зможе добре виступити на іспанському Гран Прі.

«Кожного разу треба дивитись на обставини. Ви можете припускати, що гонка буде кращою, можете мати гарні відчуття, але, якщо бути реалістами, якщо нічого не зміниться з мотоциклом, нічого не зміниться загалом.

Якщо порівняти мій рівень їзди зараз та два роки тому, коли я виграв гонку, я став кращим. Я ліпший, але існує щось, що не дозволяє мені отримати гарний час. Зараз важко, нам треба щось змінити на мотоциклі, бо лише це допоможе нам отримати кращі результати. На жаль, зміна траси не зможе допомогти», - сказав він.