Переможцем першої практики став Віньялес

Під час першої практики Гран Прі Великобританії Маверік Віньялес зміг випередити найкращих пілотів пелотону на останніх хвилинах заїзду.

Сільверстоун – одна із найдовших трас чемпіонату – її довжина складає 5,9 км. У п’ятницю вранці тут було хмарно та прохолодно із температурою повітря 17 градусів.

Після першого кола найкращий час 2:06.879 показав Андреа Янноне. Але цей результат був набагато більший за часи, із якими гонщики закінчили тренування.

Через десяти хвилин після початку заїзду таблицю очолював Марк Маркес із 2:04.260. Янноне був другим, третє місце посідав Дані Педроса.

Гонщики заводської Yamaha виїхали на тренування на мотоциклах із новою рамою. Хорхе Лоренсо, іноді потрапляючи до топ-3, знаходився серед десяти найшвидших гонщиків. Валентино Россі був повільнішим за свого товариша по команді у першій половині заїзду, але впевнено тримався у початковій десятці.

Спочатку кращим серед сателітних гонщиків був Скотт Реддінг, результат якого у першій третині заїзду був четвертим. На 15-ій хвилині після відвідування боксів британець очолив практику із колом 2:04.192.

Покращивши результат на 0,165 с за 20 хвилин до кінця сесії, позицію лідера повернув собі Янноне. Але вже за кілька хвилин, першим перетнувши межу 2,04 хв, таблицю із результатами очолив Андреа Довіціозо, проїхавши коло за 2:03.764.

На жаль, він утримався там менше хвилини - Маверік Віньялес, який майже весь попередній час знаходився далеко від лідерів із найкращим 10-им місцем, випередив гонщика заводської Ducati (2:03.733).

На останніх хвилинах тренування майбутній гонщик Yamaha, залишаючись лідером, зміг проїхати коло ще швидше. Його час 2:02.483 виявився лише на 0,249 с повільніше рекорду траси, встановленого  Маркесом минулого року.

Другим фінішував Лоренсо, якому бракувало швидкості у третьому секторі – із часом на 0,307 с гірше він посів місце у топ-3 між лідером Віньялесом та Маркесом  - гонщик заводської Honda на кілька кіл раніше очолювавши практику із результатом 2:03.563, був змушений поступитися двом іспанцям.

Закінчуючи своє останнє коло вже після картатого прапору Россі зміг піднятися на четверте місце.

Довіціозо фінішував п’ятим – не дуже вдалим видалось перше тренування для італійця, адже майже весь час, хоча й і у топ-10, він був далеко від перших позицій. Його товариш по команді Янноне став сьомим. Нестабільні результати початкового заїзду гонщиків заводської Ducati, яких уболівальники вже звикли бачити серед лідерів, не дозволяли їм утримуватись серед перших.

У першій практиці Дані Педроса посідав місця близько десятого, а фінішував восьмим.

Найкращим серед сателітних гонщиків із шостим місцем став Пол Еспаргаро.

Саме сьогодні вперше приймав участь у вікенді MotoGP гонщик світового Супербайку Алекс Лоус. Його найкраща позиція – 17. У п’ятницю вранці британець виявився найповільнішим, але це не дивно, адже він привикає до нового та незвичного мотоциклу.

Три гонщики зазнали аварій в цьому заїзді. Всі вони впали у 12-му повороті.

Першим відвідав гравій Марк Маркес, після чого був змушений повернутись до боксів за другим мотоциклом. Другим за 12 хвилин до закінчення заїзду став Ектор Барбера, на останніх хвилинах не втримався на трасі Алекс Лоус.