Перша практика: Перше місце Россі та аварія Янноне

Останні три кола Валентино Россі стали найкращими у вранішній сесії, а от чи продовжить вікенд Андре Янноне після аварії, поки що не відомо.

Невдало розпочався вікенд для Андреа Янноне, який зазнав аварії на 10-ій хвилині. Він не втримався на мотоциклі під час проходження правого 13-го повороту, і його права рука, з якою у італійця виникли проблеми на минулому тижні, постраждала під час падіння. Відвідавши лікаря, гонщик повернувся до боксів, але на трасу більше не вижджав. Ближче до закінчення заїзду бокси відвідали лікарі. Чи продовжить Янное вікенд - поки що невідомо.

Із самого початку розпочалась боротьба за першість у практиці. Після десяти хвилин на першому рядку таблиці побували Марк Маркес, Андреа Янноне, Андреа Довіціозо, Пол Еспаргаро і навіть Мікеле Пірро.

Через 15 хвилин заїзду найкращим був Довіціозо із 1:34.014, другу позицію посідав Валентино Россі, який поступився гонщику Ducati лише 0,005 с, а от Маркес проїхав коло повільніше на 0,057 с - він став третім. Із незначною різницею у 0,015 с із часом лідера чемпіонату четвертим і найкращим із сателітних гонщиків був Пол Еспаргаро.

Маркес впав у 10-му повороті за 20 хвилин до закінчення практики, занадто сильно нахиливши мотоцикл, опинився під ним посеред треку, але одразу піднявся і повернувся до боксів змінити байк. На трасу гонщик виїхав за біля десяти хвилин до кінця заїзду.

Після першого піт-стопу лідером став Маверік Віньялес, який знаходився перед цим поза межами топ-10, через деякий час його випередив Дані Педроса.

Хорхе Лоренсо першим перетнув межу 1,34 хв (1:33.922) і очолив заїзд, але Педроса, який сьогодні приємно дивував швидкістю, випередив чинного чемпіона, тому що був швидший на 0,136 с.

Після двох третин часу практики перший рядок посідав Пол Еспаргаро із 1:33.642. Він утримувався на цій позиції до останніх хвилин.

Після другого пітстопу розпочалась боротьба, але дістатися гонщики могли лише другого місця -  спочатку це був Лоренсо із 1:33.774, а пізніше Віньялес (1:33.713).

Россі на останніх колах випередив гонщика на сателітній Yamaha (1:33.605). Наступна спроба, не дивлячись на повільніший другий сектор, була ще кращою (1:33:523). Останнє коло 1:33.451, яке італієць завершив вже під картатим прапором, стало найшвидшим у першій практиці.

Італійцю завадило трохи більше секунди, щоб покращити рекорду треку (1:32.146), встановлений минулого року Хорхе Лоренсо. Але, пам’ятаючи минулий вікенд, якщо не сьогодні, то завтра можна очікувати на його побиття.

Другим став Пол Епаргаро, третім Віньялес. Маркес зміг після падіння дістатися лише четвертого місця, а от Лоренсо фінішував останнім у топ-5.

Алекс Лоус посів 18-те місце у першій практиці свого другого в кар’єрі вікенду прем’єр-класу. Хаві Форес , який виступатиме в Мізано замість травмованого Лоріса База, став останнім у п’ятницю вранці.

Під час заїзду одразу три гонщики зазнали аварій у 15-му повороті, які, на щастя, завершились лише значними пошкодженнями мотоциклів – із райдерами було усе добре. У середині заїзду зазнав аварії Юджин Лаверті, на останніх колах Тіто Раббат, а за хвилину потому у гравії опинився Даніло Петручі.

Сесія завершилась сходом Скотта Реддінга, Ducati якого задимила.