Перша практика: Янонне став найкращим на останніх хвилинах

19 серп. 2016 р., 09:33

Не дивлячись на переконливі результати гонщиків заводської Yamaha, жодному з них не вдалося утриматись на позиції лідера, оскільки гонщик на Ducati зумів випередити їх на останніх хвилинах сесії.

Зранку було хмарно, але тепло – повітря прогрілося до 18 градусів, траса до 22.

На початку таблицю із найкращим колом 1:58.074 очолював Андреа Янонне, другим був Маверік Віньялес, Андреа Довіціозо третім.

Марк Маркес перед початком вікенду в Брно запевнив, що травмоване під час третьої практики Гран Прі Австрії минулого вікенду плече його не турбує. Після кількох кіл першої практики він піднявся на другу позицію.

Скотт Реддінг деякий час на початку заїзду посідав перше місце із часом 1:57.572.

П’яте коло Валентино Россі, яке було кращим за результат Реддінга, дозволило Доктору очолити таблицю із результатами (1:57.113).

За кілька хвилин його товариш по команді Хорхе Лоренсо, поступившись Россі 0,359 с, посів другу позицію. Але залишався він на ній не довго – поки Доктор відвідував бокси, діючий чемпіон посунув італійця із часом 1:56.993, першим перетнувши межу 1,57 хв через майже за 20 хвилин після початку сесії.

Друге коло після повернення на трек дозволило Россі повернути собі лідерство (1:56.777), але гонщик Yamaha не зупинявся – вже наступна спроба виявилась кращою ще на 0,323 с.

До кінця сесії залишалось десять хвилин, але Лоренсо не поступався, збільшуючи швидкість і покращивши свій попередній результат - йому завадило лише 0,218 с, щоб випередити Россі.

Лишалось п'ятнадцять хвилин практики, коли Янноне був змушений повернутись до боксів, залишивши мотоцикл на трасі через технічну несправність. Повернувшись на трек на другому мотоциклі після пари кіл переможець Гран Прі Австрії зміг посісти третю позицію (1:56.842), а через коло другу, випередивши Лоренсо на 0,018 с, але поступаючись лідеру 0,1 с.

На останній хвилині Янноне вдалося стати найкращим, прискорившись до 1:56.189. Гонщик Ducati намагався ще зменшити свій час, але втратив швидкість у четвертому секторі – його 14-те із 15-их кіл дозволило йому стати лідером у першій практиці Гран Прі Чехії.

Гонщики заводської Yamaha фінішували на другому та третьому місцях – Россі так і залишився попереду Лоренсо. Тренуючи старт та вітаючи своїх уболівальників Валентино виглядав дуже задоволеним.

Найкращим із сателітних гонщиків став Ектор Барбера на Ducati, поступившись гонщику на заводському мотоциклі 0,291 с.

Перебуваючи поза межами топ-5 у другій половині практики за три хвилини до закінчення заїзду Довіціозо піднявся на четверте місце із колом 1:57.056. Останнє своє коло він проїхав швидше на 0,19 с, але так і не зміг піднятися вище і перетнути межу 1,57 хв.

Найкращий результат Маркеса був анульований через порушення їм меж траси, отже, він закінчив лише шостим.

Віньялес протягом всієї практики майже не залишав топ-5, але на останніх хвилинах не зміг утримуватись у темпі лідерів – після картатого прапору він опинився на сьомому місці.

Дуже впевнено провів тренування Скотт Реддінг, який посів восьме місце.

Дані Педроса зумів розігнатися лише під кінець сесії, що дозволило йому фінішувати дев’ятим. Його товариш по команді став останнім у топ-10.