Поул-позиція Маркеса підтвердила швидкість Honda

Марк Маркес здобув поул, випередивши найближого суперника Маверіка Віньялеса більше ніж на пів секунди.

Із самого початку першої кваліфікації на місця у другому заїзді претендували Данило Петруччі (1:49.036) та Юджин Лаверті (1:49.052).

На останніх хвилинах їх випередив Штефан Брадль, очоливши таблицю, але майже одразу позицію лідера із колом 1:48.596 собі повернув Петруччі.

Другим гонщиком, котрий перейшов до другої кваліфікації, став Штефан Брадль, котрий поступився італійцю на сателітній Ducati 0,026 с.

Із останнім колом Ектор Барбера мав шанси випередити суперників, але йому бракувало швидкості у четвертому секторі  - він завершив першу кваліфікацію третім позаду гонщика Aprilia на 0,077 с.

Своє останнє коло не зміг завершити Мікеле Пірро, зазнавши аварії у 8-му повороті.

Друга кваліфікація

Боротьба за поул-позицію почалась із неймовірно швидкого кола Марка Маркеса (1:47.117), із яким він і залишився найшвидшим протягом всієї сесію, і яке дозволило лідеру чемпіонату здобути поул.

Четверте Гран Прі та четвертий поул – такі результати вікендів на Моторленді у іспанця.

На останніх хвилинах після зміни мотоциклів гонщики повернулися на трасу і саме тоді розпочалася боротьба за місця на стартової решітці.

Віньялес, котрий був поза межами першої п’ятірки, на останній хвилині проїхав коло на 0,631 с повільніше результату Маркеса, яке дозволило іспанцю стати другим.

На початку сесії гонщики заводської Yamaha Хорхе Лоренсо та Валентино Россі були відповідно третім та четвертим і повільнішими за першу Honda на 0,7 с та 0,786 с, але пізніше вони втратили кілька позицій.

Остання спроба дозволила Лоренсо піднятися до третього місця, поступившись гонщику Suzuki лише 0,03 с.

Россі ледь не опинився на третьому ряду – не дивлячись на більш повільні результати перших трьох секторів останнього кола, італієць прискорився у четвертому секторі і посів останнє місце у другому ряду стартової решітки.

Попереду Валентино стартуватимуть Андреа Довіціозо та Кел Кратчлоу. Гонщик заводської Ducati поступився Лоренсо, проїхавше одне із останніх кіл на 0,041 с повільніше.

Британець був другим, хто перетнув межу 1,48 хв. із колом 1:47.843 у середині заїзду. На жаль, покращити свій результат він не зміг через аварію у першому повороті свого останнього кола.

Невдалою виявилась спроба зменшити свій час і у Дані Педроси, який впав у 15-му повороті на останній хвилині. Він стартуватиме із сьомого місця. Йому та іншим гонщикам позаду не вдалося проїхати коло менше, ніж за 1,48 хв.

Своїм шансом покращити позицію на стартовій решітці скористався Данило Петручі – він зміг посісти дев’яте місце позаду гонщика заводської Suzuki Алейша Еспаргаро.