Поул-позицію здобув Маркес, Кратчлоу другий

Кел Кратчлоу став найкращим у першій кваліфікації, а потім в боротьбі у Q2 за поул із Маркесом поступився чемпіону MotoGP на заводській Honda біля секунди. Пол та Алейш Еспаргаро завершили третім та четвертим відповідно.

Із перших до останніх хвилин першу кваліфікацію очолював Кел Кратчлоу, покращуючи свій час із кожним колом. В результаті він завершив сесію із 1:38.467, майже на дві секунди випередивши суперників.

Хорхе Лоренсо (1:41.820) в середині сесії поступився другим місцем товаришу по команді Валентино Россі (1:41.368), після чого обох гонщиків Yamaha випередив Бредлі Сміт (1:41.129). Завершуючи коло на останній хвилині Маверіку Віньялесу вдалося лише на мить опинитися позаду Кратчлоу із колом 1:40.744, тому що гонщика Suzuki майже на 0,3 с випередив Лоренсо і став другим.

Кратчлоу та Лоренсо пройшли до другої кваліфікації, Маверік Віньялес, Бредлі Сміт та Валентино Россі почнуть гонку із п’ятої лінії.

На останніх хвилинах сесії відбулося кілька падінь. У 8-му повороті в жорстку аварію потрапив Бредлі Сміт, зразу за цим впав Лоріс Баз у 4-му повороті, а вже після картатого прапору у 10-ту Йонні Ернандес.

Друга кваліфікація

Сонце під час попереднього заїзду майже повністю висушило трасу, але згідно прогнозу о 16:15, тобто через десять хвилин після початку другої кваліфікації, очікувалась злива. Цього разу синоптики помилилися, і кваліфікацію всі гонщики завершили із сліками на практично сухому асфальті.

Кел Кратчлоу одразу став другим (1:35.889), поступившись лідеру початкових кіл Штефану Брадлю біля 0,2 с, але вже через п’ять хвилин очолив таблицю із колом 1:33.556.

Пізніше він втратив дві позиції, дозволивши випередити себе спочатку Андреа Довіціозо (1:33.090), який став першим, а потім Джеку Міллеру, який посів друге місце із 1:33.187.

Боротьба за поул на початку заїзду відбувалася без чемпіона світу MotoGP. Маркес одним із перших виїхав на трасу, але після початкового кола повернувся до боксів замінити шини на сліки. Він залишив пітлейн, коли минула половина часу, але це не завадило йому одразу стати лідером із 1:32.239.

Саме після цього почалася боротьба за поул між двома Honda. За два наступних кола Маркес зменшив свій час майже на дві секунди, що було на 1,5 с швидше найкращого кола британця. Гонщик LCR повернувся на останніх хвилинах до боксів перевзути задню шину, із якою зробив одне швидке коло (1:30.981), із яким виборов друге місце на стартовій решітці. Цей час став на 0,792 с гірше найшвидшого кола іспанця на заводській Honda, котрий із останньою спробою ще покращив свій час до 1:30.189.

Завершуючи фінішне коло останніми, брати Еспаргаро вибороли місця позаду двох Honda лідерів. Пол стартуватиме завтра третім із першої лінії, а Алейш четвертим із другої.

Джек Міллер піднімався на перше місце протягом кваліфікаційної сесії, але виборов собі лише п’яте місце на стартовій решітці поруч із Даніло Петруччі, який став шостим.

Нікі Хейден почне Гран Прі Австралії із початку третього ряду попереду Штефана Брадля.

Заводські Ducati стали останніми у топ-10. Андреа Довіціозо випередив майже на секунду свого тимчасового товариша по команді Ектора Барбера, котрий заміняє цього вікенду травмованого Андреа Янноне.

Хорхе Лоренсо покращив свій результат першої кваліфікації майже на чотири секунди, але був найповільнішим у Q2 і далеко позаду від боротьби з поул.