Приваті тести, середа: Барбера зробив найшвидше коло в Хересі

Обидва гонщики Ducati Avintia Ектор Барбера та Лоріс Баз стали найкращими серед райдерів MotoGP. Чемпіон світу WSBK Джонатан Рей посів місце між двома товаришами по команді. В Малайзії найшвидший Россі.

Нагадаємо про рекорди траси Андалусії. Найкраще коло під час гонки 1:38.735 зфіксоване в 2015 році у Хорхе Лоренсо із Bridgestone. Іспанцю також належить рекорд траси 1:37.910, датований тим самим 2015 роком. А от з Michelin в 2016 році найшвидше коло 1:40.090 зробив Валентино Россі. Щодо рекордів світового Супербайку, то найкраще коло під час гонки 1:41.136 на трасі Хереса в 2015 році зробив Джонатан Рей, а рекорд траси 1:39.190 належить Тому Сайксу, і зробив він його під час Суперпоула цього року.

У порівнянні з початком тижня в середу погода не заважала працювати. Над трасою Херес де ла Фронтера світило сонце, але вранці траса була із мокрими ділянками, через що початок сесій було затримано. Гонщикам довелося чекати до півдня, щоб починати по-справжньому прискорюватися, тому що через низьку ранкову температуру у першій половині дня на треку залишалися численні вологі плями.

Тестовий гонщик Suzuki Такуя Цуда був першим, хто очолював таблицю. Після нього на перший рядок піднімалися кілька гонщиків світового Супербайку, котрі також брали участь у тестах в середу. Один із них, чинний чемпіон світу WSBK Джонатан Рей, утримував лідерство певний час і був першим, хто перетнув межу 1:40 хв.

Вдень температура повітря поступово збільшувалась разом із температурою асфальту. Найкращі часи швидких кіл були встановлені між 15:00 і 16:00. В кінцевому рахунку найшвидшим виявився Ектор Барбера (Avintia Racing) із Ducati GP16 з 1.39.614.

Його товариш по команді Лоріс Баз поступився іспанцю трохи менше двох десятих. Обидва гонщики сателітної команди італійського виробника могли би завершити день із дублем, але, коли результати вже припинилися покращуватися, на трасу виїхав Джонатан Рей і на Kawasaki ZX-10 зробив коло 1:39.739, яке дозволило йому піднятися на друге місце лише десяту секунди позаду гонщика MotoGP.

До топ-5 потрапили ще два сателітних Ducati – Альваро Баутіста та Скотт Реддінг. Наступні чотири місця у першій десятці також залишилися за гонщиками прем’єр-класу Алейшом Еспаргаро, Мікелле Пірро, Андреа Янноне та Джеком Міллером.

Пірро тестував GP16 і GP 17 із вінглетами та без них, а Міллер спробував новий двигун HRC 2017 року, який було добре помітити через його зовсім інший у порівнянні із силовим блоком 2016 року звук.

Останнім в першій десятці став Чаз Девіс на Ducati із WSBK, поступившись лідеру менше восьми десятих секунди.

Даніло Петруччі пропустив дводенні тести в Валенсії, тому в Хересі був його перша спроба Ducati GP17, із яким буде виступати наступного сезону. Італієць став лише на 11-му місці в загальній таблиці і дев'ятим серед гонщиків MotoGP.

Першої аварії зазнав Бредлі Сміт, втративши переднє колесо КТМ в повороті Michelin, а останнім в гравії без будь-яких наслідків опинився Джек Міллер.

Тести Yamaha в Малайзії

На трасі Сепангу сьогодні проходили приватні тести Movistar Yamaha Motogp and Yamaha Tech 3.

Найкраще коло із Michelin на трасі Малайзії належить Андреа Довіціозо (2:11.485), із яким він здобув поул. В гонці цього року його коло також стало найкращим - 2:11.950. взагалі рекорд траси належить Дні Педросі - 1:59.053 (2015 рік), найкраще коло під час гонки 2:00.606 зробив у 2015 Хорхе Лоренсо.