Россі: Падіння в Остіні стало «поворотним моментом» чемпіонату

Валентино Россі досі шкодує про помилку, через яку він опинився на землі минулого сезону на Гран Прі Америк і яка виявилась, за його словами, «вирішальною» для чемпіонату світу 2016 року.

Перед початком третього етапу торік італієць був на другій позиції у турнірній таблиці та поступався Марку Маркесу вісьмома очками, але залишив Остін із 33 очки відставання від іспанського гонщика Honda після падіння на третьому колі.

Після цього стабільність, з якою виступав Маркес, незважаючи на те що той не вигравав гонок протягом майже трьох місяців (після Остіна наступну перемогу Марк здобув лише у Німеччині у другій половині липня), дозволила йому зберігати певний відрив від Россі.

Тим часом Доктор виграв послідовно дві гонки у Хересі і Монтмело, перед тим як його спіткало чергове нещастя у Муджелло. Тоді в Італії під час гонки вибухнув двигун M1 італійця, коли той боровся за перемогу з Хорхе Лоренсо.

«Минулого року Остін зіграв вирішальну роль для результатів сезону і став поворотним моментом. Як і те, що трапилося зі мною в Муджелло», - погодився Россі.

«Там я був дуже швидким, під час розминки був недалеко від Маркеса [закінчив сесію на одну десяту секунди позаду каталонця] і сподівався проїхати гарну гонку. Але я зробив помилку, я впав, і він [Маркес] виграв», - додав мультічемпіон, який після здобутого минулого тижня на Термас-де-Ріо-Ондо другого місця поступається 14 очок Маверіку Віньялесу, лідеру з початку чемпіонату.

№ 46 вирушає на трасу Америк зі сподіваннями мати трохи менше проблем під час практик і не залишати все на останній день, як це відбувалося досі, коли він лише у неділю знаходив слушні рішення, завдяки яким йому вдалося здобути два подіуми у перших двох зупинках календаря.

Його головною проблемою, як він говорив раніше, залишається неможливість входити у повороти так швидко, як він прагне, як це робить Віньялес, який на відміну від нього чудово адаптувався до Yamaha 2017 року.