Россі 40 років: 10 найкращих гонок Доктора у чемпіонаті світу з мотоперегонів

Переклав: Роман Расюк
16 лют. 2019 р., 10:00

Сьогодні дев’ятиразовому чемпіону світу з мотоперегонів виповнилося 40 років. Пригадаємо його найяскравіші перегони у чемпіонаті.

Валентино Россі один із найвидатніших гонщиків в історії мотоперегонів. Які його гонки були найяскравішими? Дуже складне запитання, але до вашої уваги 10 видатних гонок Доктора.

10. ТТ Нідерланди (1997, 125cc)

1/10

Зі зростом 1 метр 81 сантиметрів, здається, досить важко в одній з найнижчій гоночних серій. Але не Россі. Вже у другий рік виступів у категорії 125cc він домінував, здобув 11 перемог у 15 гонках. Найяскравіша сталася у Нідерландах. Він готувався до легкої перемоги, поки його гальма не перегрілися. За п’ять кіл до фінішу він заїхав на піт-лейн, аби переналаштувати гальма і опустився на 8 місце. На останньому колі він випередив чотирьох суперників і виграв перегони.

9. Гран Прі Іспанії (2016)

2/10

Россі ніколи не був найкращим кваліфаєром, принаймні це не найсильніша його сторона. Проте у Хересі у 2016 році він виграв поул у Хорхе Лоренсо, очолив перегони зі старту і лідирував до самого фінішу. Лоренсо намагався випередити Россі на другому колі, але тоді Валентино здобув свій перший і єдиний Великий шолом.

8. Гран Прі Німеччини (2006)

3/10

Всього лише тиждень потому після перемоги футбольної збірної на чемпіонаті світу Валентино вийшов на старт десятим і після двох кіл вже був шостим. Останні 20 кіл він боровся з Марко Меландрі, Нікі Хейденом та Дані Педросою. Вони їхали настільки щільно, що на фініші умістились у 0,307 секунди, а виграв перегони Россі. Він піднявся на подіум у футболці футбольної збірної Італії, яка виграла чемпіонат.

7. Гран Прі Іспанії (2005)

4/10

Після титулу у 2004 році італієць захищав його у боротьбі із Сете Жибернау. У Хересі у Жибернау був відмінний темп, але за три кола до фінішу Россі випередив його і намагався відірватися, але колом пізніше пропустив Сете. Все вирішилось у трьох останніх поворотах. Валентино пішов в атаку, загальмував пізніше і випередив Сете, який опинився за межами траси. Жибернау був зломлений психологічно і більше не виграв жодної гонки.

6. ТТ Нідерланди (2007)

5/10

Через дощ і погані характеристики шин Michelin Россі класифікувався лише 11-м. Але у гонці він один за одним проходив суперників і відіграв чималий програш Кейсі Стоунеру, якого випередив і довів перегони до переможного фінішу. У тій гонці Валентино присвятив ліврею байка Fiat 500.

5. Гран Прі Південної Африки (2004)

6/10

Після того, як наприкінці 2003 року Россі неочікувано залишив Honda, у наступному сезоні він довів, що вигравав не лише завдяки байку, а й завдяки своєму таланту. На першому ж етапі у Південній Африці він стартував із поулу. Проте у гонці він опинився позаду пілотів Honda Макса Б’яджі і Жибернау. Ця трійця боролась за перемогу, але Валентино випередив Макса за два кола до фінішу і виграв.

4. Гран Прі Каталонії (2009)

7/10

Хорхе Лоренсо підготував для домашньої гонки шолом у кольорах футбольного клубу «Барселона». Саме з ним у Россі зав’язалась боротьба за перемогу. У кваліфікації Валентино програв напарнику 0,003 секунди. А в гонці трибуни божеволіли останні три кола, оскільки гонщики обганяли один одного декілька разів. Россі намагався двічі випередити Лоренсо на останньому колі і перед звивистою ділянкою траси залишався другим. Він не здався і випередив Хорхе в останньому повороті і фактично вкрав у іспанця перемогу.

3. Гран Прі Аргентини (2015)

8/10

У 2015 році на трасі Термас-де-Ріо-Ондо Вале продемонстрував інстинкт «вбивці». Він стартував із восьмої позиції і вибрав на гонку екстражорстку шину. Маркес стартував із поулу і обрав Hard. Тактика Россі почала працювати із середини гонки. За два кола до фінішу він наздогнав іспанця. Намагаючись захиститися від атак італійця, іспанець впав на виході з п’ятого повороту і віддав перемогу Россі.

2. Гран Прі Австралії (2003)

9/10

У 2003 році на Філліп -Айленді Вале очолив гонку після нервового старту, коли він через неуважність випередив Меландрі під жовтими прапорами. Цікаво, що того ж року він втратив перемогу у Великій Британії через аналогічну помилку. В Австралії його покарали 10 секундами. Цей штраф він відбув під час гонки і потім почав надолужувати втрачене. Він декілька разів проїхав найшвидше коло в гонці і зумів відіграти 15 секунд у Лоріса Капіроссі за 15 кіл. Россі здобув найкрасивішу перемогу в сезоні, коли він піднявся на всі подіуми.

1. Гран Прі США (2008)

10/10

Кейсі Стоунер приїхав на гонку з упевненістю у перемозі. Протягом усіх сесій він віз суперникам більше півсекунди та й виграв усі три попередні гонки. У разі перемоги на Лагуна-Сека Россі отримував би психологічну перевагу над австралійцем. Італієць поїхав як ніколи до того і на старті випередив Стоунера. Вале намагався стримувати Кейсі і відбив усі його атаки. Зрештою, Стоунер припустився помилки і впав, але залишився другим, оскільки обидва відірвалися від решта на 25 секунд. Россі переміг, а Стоунер не зміг одразу оговтатись і так само впав у двох наступних гонках. Італієць продовжив свій шлях до восьмого титулу у кар’єрі.