Россі: перший 40-річний гонщик на подіумі після 1977 року

Переклав: Марія Галата
5 квіт. 2019 р., 14:55

Валентино Россі піднявся на подіум в Аргентині у 40 років – у такому віці у найвищій категорії востаннє це вдалось Джеку Фіндлі в Австрії у 1977 році.

У неділю 31 березня виповнилось 23 роки з моменту дебюту Валентино Россі у чемпіонаті світу. Це був Гран Прі Малайзії 1996 року, і тоді італієць фінішував шостим у гонці 125 куб.см. Отже, цього року Доктор почав свій 24-й сезон у чемпіонаті, 20-й у прем’єр-класі.

Гран Прі Малайзії 1996 року, дебют Валентино Россі у чемпіонаті світу у гонці 125 куб.см.

Минулої неділі 31 березня Россі вдалося закінчити гонку MotoGP на Гран Прі Аргентини другим. Це його 233 подіум у чемпіонаті світу, 197-й у королівській категорії.

Для Россі, що народився 16 лютого 1979 року, це перший подіум після того, як йому виповнилося 40 років. Такого ще не було у класах 500 куб.см та у MotoGP до того, як Валентино прийшов до паддоку.

Австралієць Джек Фіндлі, 1973 рік

За словами керівника статистики чемпіонату світу MotoGP, знаменитого доктора Мартіна Райнеса, останнім гонщиком, який досяг подіуму у віці більше 40 років, був австралієць Джек Фіндлі, який виграв Гран Прі Австрії 1-го травня 1977 року у віці 42 років і 3 місяці. Він став переможцем, коли йому було більше ніж 42 роки.

Райнес також згадав про ще один із останніх випадків, коли пілот у віці понад 40 років здобував подіум, хоча й не у найвищій категорій. 21 серпня 1998 року на Гран Прі Чехії у гонці класу 250 куб.см. італієць Марчелліно Луккі здобув третє місце у віці 41 рік і 5 місяців.

Італієць Марчелліно Луккі у гонці класу 250 куб.см на Гран Прі Чехії виграв третє місце у віці 41 рік

Цікаво, що у тій гонці, в якій Луккі фінішував третім, брав участь і Валентино Россі. Доктор виступав на Aprilia, але не закінчив першого коло єдиним із 23 гонщиків на старті. У тій гонці також змагався Давід Булега, батько нинішнього пілота Moto2, студента Академії VR46 Ніколя Булега, який не перетнув фінішну лінію.

Подіум: друге місце Валентино Россі, Yamaha Factory Racing, переможець гонки Марк Маркес, Repsol Honda Team, третє місце Андреа Довіціозо, Ducati Team