Чи зможе Россі виграти 10-й титул чемпіона світу?

24 квіт. 2019 р., 11:10

Минуло три Гран Прі сезону-2019, після яких Валентино Россі став одним із претендентів на титул MotoGP цього року. Він другий у чемпіонаті, в якому перші чотири пілоти дуже близькі один до одного. Чи дійсно Доктор має шанс здобути десяту корону у Великих Призах?

Два місяці тому тільки пристрасні уболівальники Валентино Россі зробили б ставку на свого героя, що він має шанс виграти десятий титул чемпіона світу цього року. Але після трьох гонок Доктор став одним із претендентів на чемпіонство. M1 став працювати трохи краще, а от саму фізичну форму Доктора можна назвати навіть найкращою ніж будь-коли. Він був дуже близький до перемоги на останньому Гран Прі та поступився лише наприкінці гонки пілоту, майже вдвічі молодшому, котрий теоретично міг бути його сином.

П'яте місце у Катарі, друге в Аргентині та знову друге в США. Якби він переміг, то був би лідером чемпіонату, тому що на другому місці у турнірній таблиці він поступається Андреа Довіціозо, котрий очолив особистий залік, лише три очки. Значення трьох гонок у сезоні з 19-ти Гран Прі, але немає сумніву, що Россі та М1 сильніші, ніж були з початку 2017 року, коли в Yamaha була надія, котрій не довелось здійснитись, із Россі, котрий очолював чемпіонат після перших трьох гонок, а його новий на той час напарник Маверік Віньялес виграв три з перших п'яти гонок.

Отже, чому Россі знову став швидкий? Зауважимо: при тому, що M1 майже нічим не відрізняється від минулорічного, окрім чорної лівреї.

Хоча якщо згадати минулий сезон, коли Yamaha виглядала повністю розгубленою, Доктору вдавалось вичавити зі свого мотоцикла неможливе. Його результати швидких кіл у практиках і кваліфікаціях були слабкими, але підсумкове місце у гонці було не таким вже й поганим. Його програші, як правило, були частково спричинені неймовірно близькими результатами на фініші гонок MotoGP. Наприклад, в Таїланді Россі був за крок від подіуму, але на своєму четвертому місці він перетнув фінішну лінію на 1,5 секунди позаду переможця Марка Маркеса, що означає програш на одному колі 0.06 секунди.

Насправді вікенд у Таїланді можна вважати початком кінця провального періоду Yamaha – найдовшому без перемог у прем’єр-класі з 1973 року. Віньялес майже повністю змінив налаштування свого мотоцикла саме у Бурірамі. Він пересунув динамічне навантаження на задню частину M1, що дозволило йому значно покращити зчеплення заднього сліку Michelin на гальмуванні та при проходженні поворотів. Через кілька тижнів Віньялес виграв свою першу гонку за рік.

Валентино Россі, Yamaha Factory Racing

Тоді Россі також змістив баланс мотоцикла у цьому напрямку, тому що на прискореннях краще використовувати пляму задньої шини, ніж передньої.

Звичайно, це не все. Минулого літа Yamaha розширила та зміцнила свою групу інженерів з електроніки, щоб врешті-решт розібратись із роботою програмного забезпечення Magneti Marelli, що Ducati та Honda зробили так швидко. Крім того, двигун М1 прототипу-2019, швидше за все, має дещо більшу масу колінчастого валу, що має допомагати при входах та на виходах із поворотів.

Іншими словами, були зроблені маленькі поліпшення всього мотоцикла, а не повний редизайн.

«Ми працювали з електронікою, щоб поліпшити прискорення, тому що у нас завжди з ним проблеми на виходах із поворотів, - сказав Россі після гонки в Остіні. - Ми також знайшли кращий баланс мотоцикла у порівнянні з торішнім, тому мотоцикл працює краще.

Крім того, ми працюємо над гальмуванням двигуна, прискоренням і плавністю роботи двигуна. Нам потрібний час, тому що досі залишились місця, де ми маємо покращитись. Але, схоже, ми рухаємося правильним шляхом. У наших боксах працює гарна група. Напевно, вона має складне завдання, але ми вдосконалюємося».

Неминуче, що люди все частіше запитують 40-річного пілота, чи може він виграти десятий титул чемпіона світу, що дозволить йому перевершити Майка Хейлвуда, якого багато хто вважає найкращим мотогонщиком усіх часів.

«Поки про це рано говорити, - сказав Доктор. - Є позитивні речі - минулого року я лише один раз фінішував другим, а цього року у мене вже два других місця. Проте в усіх трьох гонках я був конкурентним, тому нам треба продовжувати працювати так далі.

З іншого боку, все дуже сильно залежить від того, що відбувається протягом сезону, тому що всі завжди працюють над поліпшенням своїх мотоциклів. Після Остіну у 2017 році я був першим у чемпіонаті, але після того, як ми приїхали до Європи, Honda та Ducati покращилися, тоді як наша друга половина сезону була катастрофою. Ми маємо залишатися зосередженими та продовжувати наполягати на тому, щоб Yamaha поліпшувала мотоцикл, тому що зазвичай у другій половині сезону всі роблять крок уперед».

Поточна швидкість Россі свідчить, що він має все необхідне для перемоги цього року, а його відмова занадто сильно ризикувати на фініші Гран Прі Америк свідчить про те, що його головна мета - збирати якомога більше очок, щоб виграти чемпіонат.

Що буде далі, ми дізнаємось лише з часом. Але вже зараз Доктор встановив новий рекорд. З двома поспіль подіумами на Термас-де-Ріо-Ондо та на COTA стали історичними - він став першим 40-річним гонщиком, який здобув два поспіль подіуми у прем'єр-класі. Попередній аналогічний рекорд належав австралійцю Джеку Ахерну, котрий у 1966 році на своєму Manx Norton досяг двох фінішей на другому місці у Бельгії та Східній Німеччині на Гран Прі класу 500 куб.см.

Що означає слабкий початок сезону Маркеса?