Oriol Puigdemont
Автор: Oriol Puigdemont
Переклав: Марія Галата
20 вер. 2018 р., 10:20

Перед Гран Прі Арагону гонщик Yamaha не розраховує припинити найдовший період без перемог в історії свого виробника та сподівається виграти хоча б подіум, поза якого він залишається у чотирьох останніх гонках.

Yamaha не виграла жодної гонки після перемоги  Валентино Россі минулого сезону в Ассені - вже 22 Гран Прі. Два тижні тому в Мізано виробник з Івата досяг свого найгіршого періоду за 20 років у Великих Призах. Аналогічна ситуація вже була у нього раніше, коли жоден його гонщик не вигравав з Гран Прі Австралії у 1996 році (Лоріс Капіроссі) до Гран Прі Великої Британії у 1998 році (Саймон Крафар).

Якщо на Моторленді хтось із гонщиків Yamaha не виграє, це стане найгіршим періодом за всі роки виступів японського виробника у MotoGP - 23 гонки поспіль без перемог.

Ймовірність того, що станеться саме так, дуже велика, бо шансів на перемогу у пілотів Yamaha майже немає з огляду на те, що в останніх трьох гонках, без урахування скасованого Гран Прі Великої Британії, вони залишаються навіть поза подіумами.

Якщо цієї неділі вони знову фінішують поза топ-3, це буде вперше за більш ніж десять років, коли жоден з пілотів Yamaha не здобував подіум у чотирьох гонках поспіль.

Востаннє це було у 2007 році, коли ані Россі, ані Колін Едвардс, які були гонщиками офіційної команди того сезону, а також Сільвен Гуінтолі та Макото Тамада, які змагались за сателітну Tech 3, не фінішували у першій трійці з Німеччини до Сан-Маріно.

Розуміючи поточну ситуацію, Россі сказав, що спробує якось подолати кризу, в якій перебуває виробник, хоча визнав, що не знає про необхідні кроки, щоб вирішити проблеми відсутності прискорення свого мотоцикла.

Кілька тижнів тому Yamaha провела приватні тести в Арагоні, після яких з’явилась надія, що рішення знайдено.

Проте поганий результат у Сан-Маріно, де Маверік Віньялес фінішував п'ятим, а Россі сьомим, знову не підтвердив цей теоретичний крок уперед.

«Ми нещодавно провели тут тести, тому намагатимемося використовувати всю зібрану інформацію для покращення роботи. Важливо буде добре працювати з першого дня, тому що ми хочемо повернутися на подіум», - сказав Доктор.