Статистика ГП Катару: перемога Ducati та рекорди кола Honda та Yamaha

Переклав: Марія Галата
13 бер. 2019 р., 14:18

Андреа Довіціозо не поступився та виграв перший Гран Прі сезону MotoGP 2019 року попри найкращу швидкість Маверіка Віньялеса у кваліфікації і рекордний темп Марка Маркеса у гонці, які не можна не відзначити.

Першу поул-позицію сезону виграв Маверік Віньялес. У MotoGP він сьомий раз виграє кваліфікацію – таку саму кількість поул-позицій у прем’єр-класі має Андреа Довіціозо.

На 0,004 секунди менше!

2/15

Фініш гонки (який розглядався на відео для визначення переможця) був таким самим, як у 2018 році, тільки Довіціозо випередив Маркеса під картатим прапором на 0,023 секунди проти 0,027 рік тому.

Стабільно серед перших

3/15

Вже п'ять років поспіль Довіціозо фінішує на Гран Прі Катару першим або другим.

На рівні з Б’яджі

4/15

Перемога у Катарі стала 13-ою для Довіціозо у MotoGP. Це ставить його в один рядок із Максом Б’яджі по кількості перемог у найвищій категорії, третім серед італійців після Джакомо Агостіні (68) і Валентино Россі (89).

Маркес побив рекорд Зарко

5/15

Маркес не лише виграв друге місце у гонці, він також встановив новий рекорд кола траси Лосейл, який відтепер становить 1.53,380. Середня швидкість на колі збільшилась від 170,3 км/год (встановлена торік Зарко) до 170,8 км/год.

Рекорд поул-позиції Віньялеса

6/15

Рекорд траси, встановлений Маркесом під час практики, кращий за новий рекорд поул-позиції, який встановив цього року Віньялес (1.53,546).

352 км/год від Маркеса

7/15

Ще один рекорд, побитий Марком Маркесом, - це максимальна швидкість на Лосейл. Іспанець перевершив рекорд 2018 року 351,9 км/год, котрий встановив Даніло Петруччі. У гонці Маркес розігнався до 352,0 км/год. Крім того, Маркес двічі перевершив свій особистий найкращий результат під час Гран Прі, який складав 350,5 км/год. Він тримався із Гран Прі 2015 року. Новий особистий рекорд також встановив Джек Міллер – досяг максимальної швидкості 351,6 км/год.

Друга серед найшвидших трас

8/15

Лосейл - третій трек поточного календаря, на якому чинний рекорд швидкості належить Honda, а не Ducati (Остін та Херес). Траса у Катарі залишається на другому місці серед треків MotoGP за максимальною швидкістю. Попереду Лосейл тільки Муджелло та його 356,5 км/год.

Найщільніший подіум

9/15

Позаду Довіціозо та Маркеса останнє місце на подіумі MotoGP здобув Кел Кратчлоу. Британець поступився переможцю 0,320 секунди. Це найщільніший фініш топ-3 на цьому Гран Прі.

Подвійний постріл KTM

10/15

З моменту приходу до MotoGP KTM вперше закінчив з очками на Гран Прі Катару, до того в очковій зоні фінішували обидва гонщики Помаранчевих – Пол Еспаргаро на 12-му місці, Жоанн Зарко на 15-му. Найкращий RC16 завершив гонку через 12,7 секунд позаду переможця проти 31,7 секунд минулого року та 33,6 секунди два роки тому.

Найщільніший пелотон в історії

11/15

Жоанн Зарко, котрий завершив свій перший Гран Прі з KTM на 15-му місці, був лише на 15,093 секунди позаду переможця – це найщільніший результат фінішу топ-15 в історії чемпіонату! Вперше розрив між першим та 15-м гонщиком становить менше 16 секунд і лише другий раз (після Гран Прі Нідерландів минулого року) ця різниця становить менше 20 секунд.

Лоренсо поза топ-10

12/15

Найуспішніший гонщик на Лосейлі (із трьома перемогами MotoGP, а також двома у класі 250 куб.см та однією у класі 125 куб.см) Хорхе Лоренсо здобув найгірший результат кваліфікації у Катарі – 15-те місце на стартовій решітці. На Лосейл він виграв вісім поул-позицій у 16-ти кваліфікаціях у всіх категоріях. У гонці він здобув свої перші три очки з Honda.

Перші нагороди

13/15

Чотири гонщики, які змінили виробника цього сезону, набрали очки у цій гонці: п'ять очок виграв Франко Морбіделлі (Yamaha), три Хорхе Лоренсо (Honda), два Андреа Янноне (Aprilia) та одне Жоанн Зарко (KTM).

Особлива згадка про Міра та Квартараро

14/15

Серед новачків тільки одному вдалося посісти місце у топ-15 - Хоану Міру, який фінішував на восьмому місці. З іншого боку, Фабіо Квартараро, якого назвали фаворитом серед новачків, кваліфікувався на п'ятому місці!

Найкращий Гран Прі Накагамі

15/15

Такаакі Накагамі завершив гонку дев'ятим – це другий фініш японця у топ-10 в MotoGP після шостого місця у Валенсії минулого року. Результат його кваліфікації на Лосейл також найкращий - дев'ята позиція.

Зарко: Символічно здобути перший бал із KTM у Катарі