Статистика Гран Прі Франції: Маркес наздогнав Россі та Лоренсо

Переклав: Марія Галата
21 трав. 2019 р., 18:58

Пропонуємо переглянути деякі статистичні дані Гран Прі Франції, на якому Марк Маркес здобув 300-ту перемогу для Honda.

Марк Маркес наздогнав Валентино Россі...

1/20

Минулої суботи у Ле-Мані Марк Маркес здобув свій 83-й поул у Великих Призах. Це також його 55-та виграна кваліфікація у найвищій категорії. Він наздогнав Валентино Россі, з яким поділяє друге місце за кількістю виграних поулів. Очолює цей рейтинг поки що Мік Дуен із 58-ма поул-позиціями.

...а також Дані Педросу...

2/20

Це також четвертий поул MotoGP для Марка Маркеса у Ле-Мані, який дозволив йому зрівнятися за максимальною кількістю виграних поулів на цій трасі з Дані Педросою.

...і Хорхе Лоренсо!

3/20

У неділю Марк Маркес виграв свою 47-му гонку MotoGP (73-ту загалом у чемпіонаті). Тепер він поділяє четверте місце із Хорхе Лоренсо у рейтингу гонщиків, які здобули найбільше перемог в історії Великих Призів позаду Міка Дуена (54), Джакомо Агостіні (68) та Валентино Россі (89).

Honda здобула 300-ту перемогу у прем'єр-класі

4/20

Перемога Маркеса стала 300-ою для японського виробника у найвищій категорії.

Краще, ніж будь-коли

5/20

Андреа Довіціозо фінішував другим на Гран Прі Франції. Для італійця початок сезону у 2019 році став найкращим у MotoGP - він здобув 87 очок у п'яти перших гонках року.

Другий рік поспіль

6/20

Марк Маркес має на рахунку таку саму кількість очок, як і торік: 95 балів. Його найкращим початком сезону поки залишається 2014 рік, коли він виграв всі п'ять перших гонок (а також п'ять наступних).

Даніло Петруччі повернувся на подіум

7/20

Даніло Петруччі здобув у Ле-Мані два результати, які довго залишалися для нього недосяжними. По-перше: уперше після Гран Прі Німеччини, який був у липні торік, кваліфікувався у першому ряді. По-друге: він повернувся на подіум рівно рік потому. Майже у цей самий день у 2018 році у Ле-Мані італійцю востаннє вдавалось посісти місце у топ-3.

Дубль Ducati

8/20

Уперше після Гран Прі Австрії минулого літа два гонщики Ducati піднялись на подіум.

Усі чотири KTM в очках

9/20

Пол Еспаргаро завершив гонку шостим. Це другий із найкращих результатів KTM після подіуму, який іспанець  виграв минулого року у Валенсії. Ще більше: уперше всі чотири RC16 фінішували в очках: Хафіж Шахрін відкрив свій рахунок у сезоні-2019, закінчивши гонку 14-м, позаду Жоанна Зарко та попереду Мігела Олівейри.

Найшвидший пілот гонки

10/20

Удруге цього сезону найкращий час кола у гонці встановив Фабіо Квартараро.

Найкращий результат Жоанна Зарко

11/20

Жоанн Зарко здобув найкращі результати з КТМ: у кваліфікації француз посів 14-те місце, а у гонці фінішував 13-м.

Прогрес Хорхе Лоренсо

12/20

Уперше після переходу до Honda Хорхе Лоренсо кваліфікувався на третій лінії стартової решітки. Він також здобув найкращий результат цього сезону у гонці, яку закінчив 11-м.

Найгірша позиція на старті

13/20

З іншого боку, Фабіо Квартараро вперше з початку сезону кваліфікувався поза межами перших трьох ліній стартової решітки.

Найгірша кваліфікація

14/20

Через змішані умови у кваліфікації погані результати здобули кілька гонщиків. Серед них також був Кел Кратчлоу, який посів 15-те місце на стартовій решітці. Це найгірша позиція британця на старті після Гран Прі Валенсії 2017 року.

Складний вікенд для Алекса Рінса

15/20

Алекс Рінс завершив гонку десятим. Це його найгірший результат після Гран Прі Брно минулого літа. Результат його кваліфікації також був поганим - він посів лише 19-те місце. Іспанець не стартував так далеко з Гран Прі Арагону у 2017 році.

Рекордний фініш топ-10 у Ле-Мані

16/20

Цього року у Ле-Мані був найщільніші різниця на фінішу у першої десятки. Алекс Рінс перетнув фінішну лінію через 13,709 секунди після переможця, що на десять секунд швидше попереднього найкращого фінішу топ-10, починаючи з 2014 року. Фініш топ-15 також був найщільніший - попередній рекорд у 41,986 секунду зменшився до 36,044 секунд.

Перша аварія Такаакі Накагамі

17/20

Такаакі Накагамі зазнав першої аварії у гонці після сходу на Гран Прі Німеччини 2018 року та перервав серію з 13 послідовних гонок без сходів.

Тільки шість пілотів здобули очки у всіх минулих гонках

18/20

Довіціозо, Рінс, Россі, Петруччі, Пол Еспаргаро та Жоанн Зарко - лише ці шість гонщиків здобували очки у кожній гонці 2019 року.

Невдалий 200-й Гран Прі Карела Абрахама

19/20

Для Карела Абрахама етап у Франції був 200-м Гран Прі. На жаль, він завершився не так, як сподівався чеський гонщик: на розігрівочному колі він зазнав аварії, а після повернення на трасу його зняли з гонки чорним прапором.