Tech3 завершує сезон із потрійною короною

Переклав: Марія Галата
3 лист. 2017 р., 13:45

Окрім поул-позицій і подіумів, здобутих своїми гонщиками цього року, сателітна команда Yamaha досягла потрійної мети у чемпіонаті, яку ставила для себе на початку сезону.

Перша мета, яку Поншараль назвав «головною» для Tech3, полягала у тому, щоб один із двох гонщиків - Жоанн Зарко або Йонас Фольгер – став найкращим новачком року. Їхніми суперниками були Алекс Рінс і Сем Лоус, які так само були дебютантами прем’єр-класу, але змагались у складі заводських команд.

Цю нагороду виграв Зарко після Гран Прі Австралії, коли у його головного суперника у цьому заліку та товариша по команді Йонаса Фольгера не залишилось навіть математичних шансів продовжувати боротьбу за звання найкращого дебютанта. Зарко став першим французьким гонщиком, який отримав цю нагороду після Сільвена Гуінтолі у 2007 році, який також тоді виступав за Tech3.

Новачки року:

Поз.ГонщикБали qatar argentina united_states spain france italy spain netherlands germany czech_republic austria united_kingdom italy spain japanaustraliamalaysiaspain
1 franceЖоанн Зарко 154 - 11 11 13 20 9 11 2 7 4 11 10 1 7 8 13 16 -
2 germanyЙонас Фольгер 84 6 10 5 8 9 3 10 - 20 6 - - 7 - - - - -
3 spainАлекс Рінс 46 7 - - - - - - - - 5 - 7 8 - 11 8 - -
4 united_kingdomСем Лоус 5 - - - - 2 - - - - - - - - - 3 - - -

Команда Tech3 сподівалася, що найкращий із її представників зможе також стати найкращим незалежним гонщиком року. Знову ж таки, у цьому заліку вже набув успіху Жоанн Зарко, який впевнено лідирує і якого вже не зможуть наздогнати інші суперники, не зважаючи на те, що деякі з них регулярно боролися цього року за перемоги у гонках.

Зараз Зарко посідає шосте місце у турнірній таблиці чемпіонату. Він на 33 бали випереджає Даніло Петруччі та на 50 балів Кела Кратчлоу. Цього достатньо, щоб не турбуватися про результат фінальних перегонів у Валенсії.

З 2012 до 2015 року звання найкращого незалежного гонщика року потрапляло у кошик французької команди Tech3. Лише минулого року цю нагороду отримав Кратчлоу та команда LCR.

«Це було важко, особливо тому, що одним із суперників був Кел Кратчлоу, який виграв дві гонки минулого року. Крім того Даніло Петруччі здобув кілька подіумів у 2017 році. Ці два гонщики мають такі самі прототипи, що і заводські команди. До середини сезону ми залишались у боротьбі за цю нагороду, і саме тоді ми повірили у можливість виграти її.

Хоча попереду ще залишився один Гран Прі, ми вже здобули цей титул, це чудово. Він дуже важливий для всіх нас»,- сказав Ерве Поншараль, який визнає, що дивився на цю ціль із скептицизмом з огляду на конкуренцію, з якою довелося зіткнутися.

Найкращий гонщик незалежної команди:

Поз.ГонщикБали qatar argentina united_states spain france italy spain netherlands germany czech_republic austria united_kingdom italy spain japan australia malaysiaspain
14 united_kingdomСем Лоус 5 - - - - 2 - - - - - - - - - 3 - - -

Ще однією метою було повернутися на четверте місце у командному заліку, яким Tech3 поступилась минулого року Suzuki.

Ця ціль також досягнута, оскільки зараз із одним Гран Прі попереду французька команда випереджає Pramac на 53 бали. Незалежно від того, що відбудеться у Валенсії, Ерве Поншараль має впевненість, що його команда завершить сезон, поступившись лише трьом заводським командам Honda, Yamaha і Ducati.

«Це ще один великий успіх, і я хотів би подякувати нашим гонщикам і всім наших співробітникам. Ми здобули нашу потрійну корону, і хоча наші цілі відрізнялися від прагнень заводських команд, ми більш ніж щасливі, що виграли ці три титули і дякуємо усім, хто зробив це можливим.

Хочу окремо подякувати усім нашим спонсорам, без яких це було б неможливим. Ми раді, що продовжимо працювати разом наступного року.

Yamaha надав нам відмінний мотоцикл, який дозволив нам досягти виконати все це. Завдяки неймовірним талантам наших гонщиків і зусиллям кожного у Tech3 ми відмінно впорались із завданням.

2017 рік насправді був неймовірним сезоном для Monster Yamaha Tech3. Незважаючи на те, що ми починали рік із двома новачками, ми були впевнені у тому, що вони будуть здатними досягти успіху. Але реальність перевершила усі наші очікування»,- сказав керівник найкращої сателітної команди сезону-2017.