Тести, Катар: Віньялес завершив тести з найкращим часом попереду Квартараро

25 лют. 2019 р., 19:54

Маверік Віньялес завершив останні передсезонні тести MotoGP з найкращим часом, який був на дві десятих секунди кращим за результат, якого торік на Лосейлі досяг Жоанн Зарко.

Іспанець домінував на всіх тестах цього міжсезоння, але героями останнього дня були всі гонщики Yamaha M1 2019 року.

Загалом у топ-6 було чотири Yamaha. Одним із сюрпризів Катару став Фабіо Квартараро, який посів друге місце за підсумками дня, лише на дві десяті позаду Віньялеса.

Валентино Россі майже весь заключний день тестів був повільним, як і в попередній, він майже до кінця сесії залишався поза десяткою найкращих. Лише на останніх хвилинах Доктору вдалось поліпшитись до четвертого місця.

Шостий результат показав Франко Морбіделлі, який був на 0,009 секунди повільнішим за Россі на четвертому місці.

Серед перших крім гонщиків Yamaha були два заводських пілоти Honda.

Третім став Марк Маркес. Чемпіон світу прискорився з новим корпусом Honda, який тестував в останній день випробувань. Він був встановлений на обох його RC213V, і з ними іспанець зробив крок уперед у порівнянні зі вчорашнім днем. Його найкраще коло було на чотири десяті гіршим за час лідера. Проте в останній день тестів іспанець знову зазнав аварії. Падіння залишилось без особливих наслідків для його прооперованого у грудні плеча.

Хорхе Лоренсо, який продовжує відновлюватись після операції на зап'ясті, попри період адаптації до нового прототипа, схоже, зміг знайти свою позицію на Honda – він п'ятий, на 0,445 секунди позаду Віньялеса та лише на 0,007 секунди гірший за Морбіделлі. За годину до завершення заїздів він також зазнав аварії та поповнив довгий перелік гонщиків, котрі впали в останній день тестів на Лосейл.

Сьому позицію посів Пол Еспаргаро на KTM, якому вдалось наприкінці дня піднятись з 15-го місця. Решта три пілоти Помаранчевих так і залишились на останніх місцях протоколу – Жоанн Зарко був 21-й, майже на дві секунди повільнішим за найкращий час. Француз також зазнав аварії, яка залишилась без наслідків.

Восьмим тести завершив Такаакі Накагамі, котрий також побував на землі протягом дня.

Найкращим серед пілотів Ducati став Даніло Петруччі на дев’ятому місці. Останнє місце у топ-10 посів Джек Міллер, лише на 0,033 секунди позаду Петруччі.

А от Suzuki в останній день залишилась поза першою десяткою. Два гонщики виробника з Хамамацу Алекс Рінс і Хоан Мір боролись із двома Desmosedici, яким врешті-решт програли. Щоб посісти місце у топ-10, Рінсу бракувало 0,001 секунди - він 11-й. Мір 12-й, на 1,5 секунди позаду товариша по команді. Вони також зазнали аварій у понеділок.

Результати в останній день були дуже щільними. Межу 1.55 перевершили 12 пілотів, а в межах секунди завершили тести 13 гонщиків.

Наприкінці дня температура асфальту була дуже низька, близько 18 градусів, можливо, саме з цим пов'язано так багато падінь. Крім вищезгаданих пілотів аварій зазнали Кел Кратчлоу (LCR), тест-пілот Aprilia Бредлі Сміт, Мігел Олівейра (Tech 3 KTM), Франческо Баньяя (Pramac) і Тіто Рабат (Avintia Ducati).

Передсезонні тести завершились. Наступного разу команди й гонщики зустрінуться на трасі вже під час офіційних практик сезону 2019 року у Катарі 8 березня, напередодні першої гонки сезону 10 березня.